• Китаєць попросив українців допомогти звільнити його матір в китайській тюрмі

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 14 березня 2013 року

Мати китайця, який уже чотири роки в Україні безуспішно намагається отримати статус біженця, перебуває на грані смерті у в’язниці. Потрапила вона туди за духовні переконання.

Китаєць Лун (ім’я змінене в цілях безпеки) сподівається, що в Україні йому допоможуть правозахисні організації, юристи та звичайні люди. Каже, що написати листа до китайської в’язниці та місцевої адміністрації із закликом не катувати його матір Лі Юйшу (Li Yushu) може кожний — адресу ви можете знайти в кінці статті.

Жінка перебуває в неволі з 2002 року: сайт Minghui повідомляє, що в тюрмі вона неодноразово зазнавала тортур. Лі Юйшу працювала в місцевому управлінні освіти, а ув’язнена була за свої переконання. Жінка займалася духовною практикою Фалунь Дафа, послідовники якої переслідуються з боку керівництва держави з 1999 року. Репресії почались тоді, коли кількість тих, хто займався по цій системі, сягнула десятків мільйонів чоловік, перевищивши кількість членів компартії. Керівництво Китайської Народної Республіки стало побоюватись великої популярності руху, повідомляють сайти послідовників практики.

«Вона дуже хороший педагог, якого люблять та поважають люди. Вона добра людина і вірить у принципи Істина, Доброта, Терпіння. Ці принципи дають надію всім людям і навчають жити в гармонії», — писав про свою матір Лун у зверненні до начальника тюрми, текст якого він переслав нам. Каже, що останній раз бачив її у 2005 році: за його словами, вона важила 30 кілограмів.

Перед китайським Новим роком його родичі з Китаю зателефонували йому і розповіли, що їм телефонував начальник бригади жіночої тюрми в Хейлунцзян, який повідомив, що Лі Юйшу перебуває на волосині від смерті. Коли родичі приїхали до в’язниці, зустрітися з нею їм не дозволили. Раніше тюремники не давали її сину поговорити з нею навіть по телефону — боялись, що вона може розказати про погане поводження з нею, припускає Лун.

Під час останньої зустрічі він записав слова матері про те, як її катували. Казав, що її прив’язували до стільця на цілий день, били по обличчю, довгий час не давали спати та кололи голками.

Лун, який живе в Києві, каже, що йому допомагають українські послідовники Фалуньгун. Біля посольства КНР у Києві вони готуються провести мітинг із вимогою звільнити Лі Юйшу, також хочуть передати звернення до посла та скласти петицію на підтримку жінки.

Лі Юйшу

Китаєць Лун сидить у клітці, імітуючи ув'язненого в китайській в'язниці послідовника Фалуньгун. Мати цього китайця Лі Юйшу нині перебуває при смерті. На фото акція 2012-го року послідовників Фалуньгун у Києві, на якій вони одночасно демонструють вправи системи, а також розповідають про те, яких страхіть незаконно зазнають їхні однодумці в Китаї.

Чоловік просить передати заклик до всіх небайдужих поширити таку інформацію, а також писати на адреси муніципального управління міста Харбін — zfw@harbin.gov.cn — з вимогами звільнити Лі Юйшу (Li Yushu) чи іншими зверненнями стосовно цього. Писати можна англійською та російською — муніципалітет має російськомовний сайт. Звернутись до них можна також за телефонами +86 451 8466 4111, +86 451 8468 1337.

Можна писати листи на адресу управлінь місцевої влади Харбіну (список з адресами), зокрема управління громадської безпеки: «150010, р.Даоли, ул. Хунсин 1». Можна звертатись і до влади провінції Хейлунцзян: тел. +86 451 8262 2351, webmaster@hlj.gov.cn.

Також в Інтернеті створена електронна петиція, в якій можна подати свій голос за те, щоб звільнили Лі Юйшу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...