• Багато китайців раптово почали розлучатися, щоб зберегти гроші

  • П'ятниця, 15 березня 2013 року

Кількість розлучень в Китаї несподівано збільшилася, оскільки подружжя намагаються уникнути непомірних податків. Це трапилось після того, як 1 березня Державна рада оголосила про п'ять нових правил обмежень на ринку нерухомості.

Головною причиною цього явища став 20-відсотковий податок від продажу другого будинку або квартири, з приводу якого зараз ведуться дискусії. Він спрямований на стримування майнового буму, як повідомляють державні та інші китайські ЗМІ.

Згідно з новими правилами первинний власник майна, який володів ним впродовж більш ніж п'яти років, звільняється від податків, коли продає це житло.

Подружжя, які мають два будинки або дві квартири, можуть розлучитися, щоб як первинні власники продати майно і не сплачувати цей податок. А потім знову одружитись. Про це повідомляє шанхайська газета Shanghai Daily.

Після оголошення цих нових правил, кількість розлучень стрімко збільшилася у Шанхаї, Гуанчжоу, Сучжоу і кількох інших великих містах.

На півдні КНР, у місті Гуанчжоу, було помічено незвичайне збільшення кількості розлучень 5 і 6 березня. 5 березня кількість розлучень зросла більш ніж удвічі в районі Тяньхе. Але більшість подружжів запланували повторний шлюб після продажу одного зі своїх будинків. Про це писала газета Information Times міста Гуанчжоу.

Люди почали інтенсивно розлучатися у Шанхаї 4 і 5 березня, як писала газета Shanghai Daily. Керівник одного з офісів реєстрації шлюбів на прізвище Інь, сказав: «Я не пам'ятаю такого, щоб за один день так багато подружжніх пар хотіли розлучитися».

4 березня було зареєстровано 294 розлучень в місті Наньцзін провінції Цзянсу. Це число вдвічі перевищує середній показник. Деякі люди одразу після того, як вони написали заяву на розлучення, подають заявку на «Сертифікат холостяка», повідомляє газета Modern Express.

Пан Ся, директор районного офісу реєстрації шлюбних стосунків, сказав, що пари, які розлучаються, всі, здається, поспішають. «Деякі відкрито вказують, що вони розлучилися заради своїх домівок», — сказав він у інтерв'ю газеті Modern Express.

У провінції Хейлунцзян на півночі КНР, чиновник з районного бюро цивільних справ в Харбіні сказав, що вони реєструють від 30 до 40 розлучень щодня, що у три-чотири рази перевищує середній показник, як повідомляла 5 березня газета Helongjiang News.

Одна жінка на прізвище Сунь сказала в інтерв'ю газеті Heilongjiang News, що вона зробила фіктивне розлучення, щоб не платити податки, і планує знову одружитися зі своїм чоловіком.

Професор Сє Байсань зі школи менеджменту шанхайського університету Fudan University, в одному блозі написав, що нові податки занадто високі і спричинять багато фіктивних розлучень.

Він навів приклад квартири поблизу студентського містечка університету, ринкова вартість якої 4,5 мільйонів юанів (близько $725 тис.). Податок після продажу такої квартири був би близько 900 тис. юанів ($144 тис). В той же час, розлучення коштуватиме усього 70 юанів ($11) і на повторний шлюб треба буде витратити ще 70 юанів.

«Якщо вони заощадять 900 тис. юанів, то можуть віддати ці гроші своїм батькам, заплатити за послуги лікаря або відправити своїх дітей на навчання за кордон, — сказав він. — Ось чому багато людей будуть обирати шлях фіктивного розлучення».

Саме тому Сє наполегливо просив Державну раду негайно припинити дію нових податкових правил, щоб зменшити рівень розлучень.

Чень Ілянь, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...