• Китайці не вірять у комуністичну партію — опитування

  • Вівторок, 30 квітня 2013 року

Знімок онлайн-дослідження в Китаї, яке провела державна газета «Женьмінь жибао». 15 квітня 2013 р. За цим дослідженням 80% респондентів не довіряють керівництву китайського режиму і не вірять у політичні реформи. Ілюстрація: Велика Епоха

Знімок онлайн-дослідження в Китаї, яке провела державна газета «Женьмінь жібао». 15 квітня 2013 р. За цим дослідженням 80% респондентів не довіряють керівництву китайського режиму і не вірять у політичні реформи.
Ілюстрація: Велика Епоха

Близько 80% респондентів державного он-лайн опитування сказали, що вони не довіряють керівництву китайського режиму і не вірять у політичні реформи. Це опитування провели за один день.

15 квітня Народний форум, дошка оголошень веб-сайту газети «Женьмінь жібао», опублікував результати так званого опитування на «впевненість, переконання і довіру», які мали підтвердити спроможність компартії Китаю (КПК) здійснити політичні реформи. 80% опитаних з-понад 3 тис. у цілому висловились негативно.

В опитуванні було чотири питання, кожне з чотирма можливими відповідями: «повністю згоден», «згоден», «не знаю», «не згоден».

Перше питання звучало так: «Чи згодні ви з тим, що КПК має достатньо мужності і мудрості, щоб прискорити реформи?» 72.1% обрали «не згоден».

Друге питання: «Чи згодні ви з заявою „підтримка і розвиток соціалізму з китайськими особливостями сприяє корінним інтересам більшості китайців?“» На це запитання 82,1% респондентів відповіли «не згоден».

Третє питання: «Чи згодні ви з заявою „що тільки КПК може привести людей на хорошу дорогу соціалізму, що є унікальним для китайського народу“?» 83,53% респондентів обрали «не згоден».

Четверте запитання: «Яка ваша думка про політичну систему „багатопартійність під керівництвом КПК“?» 80,9% вибрали «не згоден».

Окрім цих 80% незгодних, ще 10% вибрали «не знаю».

Це голосування недовіри керівництву партії мало стати несподіванкою для влади і, незважаючи на її постійну пропаганду, показати, наскільки дії партійних чиновників високого рангу відірвані від народу.

Головний редактор он-лайн журналу China Affairs Ву Фань сказав, що зовсім не здивований такими результатами.

«КПК завжди дбає тільки про власні інтереси. Вона не піклується про інтереси людей, — сказав Ву. — Також ця група продала інтереси китайського народу».

Ву сказав, що історія партії пронизана насильством. Якщо порахувати всіх людей, убитих за останні 60 років, і тих, хто помер не своєю смертю, то це число перевищить 80 мільйонів.

«Багато китайців усвідомили справжню злу природу КПК, — сказав Ву. — Розум багатьох людей зараз уже очистився, вони ясно бачать, що накоїла КПК».

Той факт, що так багато учасників опитування мають таке негативне судження, вказує, що смерть партії є неминучою, як сказав він.

Чень Шуцін, член іноземної Китайської демократичної партії, розповів Великій Епосі, що такі результати он-лайн опитування дуже точні, тому що під час голосування люди, скоріше за все, не відчували загрози особистій безпеці.

«Це показало, що люди думають насправді, — сказав Чень. — Такий несподіваний результат має бути сюрпризом для чиновників КПК, і в майбутньому вони вже не схочуть проводити подібних досліджень».
Підписатися:

Коментарі