• Виноградники можуть загрожувати пандам у Китаї

  • Понеділок, 3 червня 2013 року

панда, китай

Провінція Сичуань, КНР. 20 квітня 2013 року. Гігантська панда лізе на дерево в науково-дослідному центрі Біфенся після землетрусу магнітудою 7,0. Китайська влада веде розробку виноградників на території природного середовища панд. Останнє дослідження показує, що після зміни клімату ці ліси стали придатними для виноградарства. Фото: STR/AFP/Getty Images

У Китаї виноробна промисловість зростає. Комуністичні чиновники енергійно сприяють розширенню виноградників за рахунок територій, де живуть дикі панди.

Наприклад, у природних лісах провінцій Сичуань та Шаньсі перебуває понад 1600 гігантських панд. Але влада саме у цих областях планує розширити площу виноградників, а також і в інших регіонах Китаю. Міністерство науки і технологій уже затвердило план інвестування $3 млн для сприяння виноградарству в префектурі Нінся. Про це зовсім недавно повідомила газета «Веньвейпо» (Wenweipo).

Американський учений, експерт з питань зміни клімату, Лі Ханна (Lee Hannah) під час свого нещодавнього дослідження виявив, що глобальне потепління призводить до того, що більша частина природного середовища, де живуть панди, буде придатною для вирощування винограду. Також, як доведено у цьому дослідженні, від 25 до 73 відсотків земель, де сьогодні вирощують виноград, до 2050 року не будуть придатними для цього.

«Важко повірити, але Китай є регіоном, де найбільш швидко розвивається виноробна промисловість у світі, — написав Ханна у міжнародному блозі Conservation International. — Агресивне скуповування вина і виноградників представниками вищого класу країни призвело до підвищення ціни на обидва ці товари. Якщо ця винна пристрасть китайського верхнього класу дійде до середнього класу, то попит стрімко зросте».

«Велика частина цього попиту компенсується за рахунок імпорту. Але Китай має площі, які придатні для вирощування винного винограду. Тому тут теж почнеться виробництво. Так сталося, що ці райони опинилися в тих же горах, де живуть гігантські панди. Тому розвиток винної промисловості у Китаї, можливо, позначиться на найзнаковіших тваринах світу».

У тибетській автономній префектурі Ганцзи провінції Сичуань багато місцевих фермерів не впевнені у доцільності вирощування винограду, незважаючи на інтенсивні заохочення влади, повідомляє газета South China Morning Post. Проте влада вже почала розчищення ділянок лісу для виноградників.

«У них потужний ентузіазм і амбіції, — розповів у інтерв'ю газеті експерт з виноградарства Пу Бяо зі Сичуанського сільськогосподарського університету. — Вирощування винного винограду багато чиновників сприймають за чудовий вклад в економічний розвиток».

«Проте я сказав їм, що велика кількість виноградних плантацій буде недоцільною в гірських районах провінції Сичуань. Чи завважать вони мої слова — не мені вирішувати», — сказав він.

Саллі Аппер, Велика Епоха

Читайте також:

Найрідкісніші тварини: Бамбуковий ведмідь – панда

Підписатися:

Коментарі