• У Китаї вода у пляшках гірша за водопровідну

  • П'ятниця, 17 травня 2013 року

Кадр репортажу про те, що в бутильованої води у Китаї іноді хімічний склад викликає ще більше питань, ніж склад водопровідної води. Кадр: програма NTD Television.

Кадр репортажу про те, що іноді хімічний склад бутильованої води у Китаї викликає ще більше питань, ніж склад водопровідної води. Кадр: програма NTD Television.

Китайські ЗМІ нещодавно викрили проблему якості води у пляшках, вказуючи, що контроль якості води залишається на рівні часів Радянського союзу.

2 травня газета Beijing News повідомила, що більше 10 китайських фахівців виявили, що стандарти для бутильованої води дуже низькі. Для неї здійснюють тільки 20 тестів, тоді як для водопровідної води — 106.

Дослідження професора Є Сінцяня з Університету Чжецзяна показали, що стандарт для води у пляшках по рівню мікробів порівняно низький, указується в повідомленні. Працівник служби контролю якості однієї компанії з виробництва напоїв у провінції Гуандун розповів ЗМІ, що більшість компаній працюють за принципом «не викликати в людей хвороб».

У статті зазначається, що кілька вимог по вмісту токсинів, зокрема, ртуті, срібла і формальдегіду, не входять до національних стандартів для води у пляшках. Також не визначене граничне значення рН чи жорсткості води. Як пишеться у повідомленні, замість того, щоб оприлюднити цю інформацію, її визначають як «комерційну таємницю», тому що введення нового або вилучення якогось існуючого стандарту, торкається інтересів великих компаній.

Це повідомлення є продовженням квітневої статті Beijing Times. Там стверджувалося, що в одного із найбільших китайських виробників бутильованої води — компанії Nongfu Spring — набагато нижчі критерії до якості хімічного складу, ніж ті, що висуваються до водопровідної води, наприклад, за вмістом миш'яку і кадмію.

Це остання суперечка у галузі продовольчої безпеки після недавнього інциденту з сухим молоком і проблем якості горілчаних виробів.

Інтернет-користувач з провінції Шаньсі у блозі написав: «Тепер, коли ми не можемо пити ні воду в пляшках, ні водопровідну воду, то що ж нам пити?»

Цзінь Цін, колишній робітник заводу з виготовлення бутильованої води у Чунціні, в інтерв’ю Великій Епосі розповів, що працівники підприємств цієї галузі швидше кип’ятитимуть водопровідну воду, ніж будуть купувати воду в пляшках.

«У Китаї вода у пляшках — це просто модифікована водопровідна вода. Але процес її очищення ще не досягає високих стандартів, — сказав він. — У процесі модифікації додається велика кількість шкідливих хімічних речовин, деякі з яких можуть навіть спричинити рак».

Цзінь сказав, що у Китаї проблему здоров'я людей навряд чи будуть пов’язувати зі вживанням води, поки від якоїсь марки води не постраждає багато людей. «Усе добре, доки люди не побачать, що з кольором або смаком щось не так», — каже він.

Пані Чень, фінансовий менеджер продовольчої компанії у Шанхаї, розповіла Великій Епосі, що люди не зможуть заробити в Китаї гроші, якщо працюватимуть чесно.

«Кожна людина в цьому суспільстві робить те ж саме, — сказала вона. — Якби Nongfu Spring почала працювати відповідно до стандартів, я впевнена, вона збанкрутіла б».

«Такі правила гри», — зазначає вона.

Читайте також:

Поблизу Шанхая і Пекіна масово гине риба

Підписатися:

Коментарі