• Кому заборонили в'їжджати до Китаю

  • Четвер, 20 червня 2013 року

Імміграційна перевірка

Люди чекають на імміграційну перевірку, щоб перетнути кордон материкового Китаю у Гонконзі 1 березня 2013 року. Китайським громадянам, які належать до певних груп, наприклад, політичних активістів, заборонено в’їжджати до Китаю.

Фото: Philippe Lopez/AFP/Getty Images

У червневому випуску гонконгського журналу Cheng Ming повідомлялось про внутрішній документ китайської компартії, у якому визначаються принципи формування чорного списку. Люди, що до нього потрапили, не зможуть повернутися до Китаю, якщо вони виїхали, або не зможуть виїхати, якщо вони перебувають в межах країни.

У журналі описується останній законопроект компартії Китаю з «регулювання правил для внутрішнього та прикордонного контролю в'їзду та виїзду». У документі перераховано багато категорій і підкатегорій людей, яким обмежений в’їзд або виїзд з Китаю.

Зокрема там міститься такий поділ: ті, кому заборонено в’їжджати або виїжджати у будь-яких ситуаціях; ті, кому заборонено «тимчасово», тобто проміжок часу не вказано; і ті, кому заборонено на певний час.

Документ містить поділ на ще три групи. Перша група — це люди, які мають доступ до секретної інформації, і ті, кого компартія вважає небезпечними для своєї влади.

До цієї групи належать люди, що працюють у структурах компартії, у державних установах або у військовій системі, а також люди, які брали участь у «небезпечних діях».

До другої групи належать «внутрішньо контрольовані» іноземні організації, приватні особи та активісти у вигнанні. Під внутрішнім контролем мається на увазі моніторинг компартією організацій та окремих осіб у самому Китаї або через китайські консульства по всьому світу.

У цій групі, зокрема, включені організації, групи і основні члени, що мають на меті протистояти, підривати чи вороже ставитися до Китаю і компартії». Цим групам в'їзд до Китаю заборонений.

Третя група у цьому документі охоплює організації, групи та особи з Гонконгу, Макао і Тайваню, які не можуть перетнути кордон або потрапити до Китаю.

Як пишеться у статті журналу Cheng Ming, від 32 до 45 зазначених у переліку організацій та груп, і від 260 до 330 осіб з Гонконгу, Макао чи Тайваню нині внутрішньо контролюються.

За інформацією нью-йоркського сайту китайською мовою Boxun, минулого року на високому рівні компартії Китаю існував конфлікт щодо питання про те, чи дозволити повернутися до КНР експатріантам.

У квітні 2012 року стаття на сайті Boxun повідомляла, що тодішній китайський прем'єр Вень Цзябао запропонував дозволити групі студентів, яких було вислано з країни після 4 червня 1989 року (день кривавої бійні на площі Тяньаньмень у Пекіні) повернутися додому.

Вень сказав, що ці студенти перебували у вигнанні більше 20 років, і їм ніколи не дозволяли повернутися додому, навіть на похорони своїх батьків. Вень зазначив, що це зовсім нерозумно і не по-людськи, писало видання.

Колишній голова держбезпеки Чжоу Юнкан був незадоволений рекомендаціями Веня, але не міг відкрито заперечувати йому, як писали на сайті Boxun. Так, під приводом «збереження стабільності», Чжоу запровадив дуже суворі критерії перевірки і підготував чорний список з кількома сотнями людей, яким в'їзд до Китаю закритий.

Голова Альянсу проти політичних переслідувань у Китаї з Лос-Анджелесу, США, Лю Іньцюань ініціював «рух повернення додому». Він кілька разів подавав документи для подовження строку дії свого китайського паспорта, але ніяк не міг отримати його. В інтерв’ю «Голосу Америки» у січні цього року він сказав, що відповідно до китайських законів немає ніяких причин щоб відмовити у відновленні паспорта для китайських громадян.

«Позбавлення нас національності є незаконним і, строго кажучи, це є злочином, який змушує нас приймати іноземне громадянство, — сказав Лю. — Вони не подовжують твій паспорт, через що ви не можете подорожувати по світу і не можете повернутися до Китаю. Окрім того, якщо ви облишите спроби отримати свій паспорт, вони будуть використовувати ваше бажання отримати американське громадянство як привід, щоб заявити, що Сполучені Штати втручаються у внутрішні справи Китаю».

У квітні 2012 року 93-річна мати відомого китайського поета і дисидента Хуан Сяна захворіла і померла у Китаї у провінції Цзянсі. Китайське консульство у США не дало візу дружині Хуана Чжан Лін, і вона не змогла поїхати у КНР, щоб відвідати її могилу від імені свого чоловіка.

В інтерв'ю Великій Епосі Чжан Лін сказала, що Хуану вже більше 70 років, і у материковому Китаї його запроторювали до в'язницю шість разів. Вона була стурбована тим, що він не зможе витримати далеку подорож, і тому Чжан вирішила полетіти замість нього. Китайське консульство відмовило їй у візі, вказавши причину «без причини», — сказала Чжан.

Чжан працює в американському університеті і є громадянкою США. У китайському консульстві їй сказали: «Тепер ви американка, відмовляти у візі є суверенним правом КНР».

Го Хуей, Велика Епоха

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...