• Винного в торгівлі людськими органами судять за корупцію

  • Неділя, 4 серпня 2013 року

У короткому повідомленні на сайті офіційного інформаційного агентства КНР «Сіньхуа» сказано, що опальний член Політбюро Бо Сілай постане перед судом за звинуваченням у «хабарництві, корупції та зловживанні службовим становищем». Між тим, про такі злочини, в яких його звинувачують правозахисники, як участь у видаленні органів, торгівля тілами тощо, не згадано.

У повідомленні не вказувалось жодних дат, і було лише два речення англійською мовою.

Бо Сілай є одним із учасників гучного скандалу в 2012 році, який спровокував політичну кризу у верхівці китайського режиму. Зараз він перебуває в ув’язненні.

Справу проти нього готувала Народна прокуратури міста Цзінаня, столиці провінції Шаньдун на східному узбережжі Китаю. У повідомленні китайського мовою вказується, що Бо звинувачують у «використовуванні свого службового становища з метою отримання вигоди» і одержанні хабарів в особливо величезних розмірах. Його зловживання службовим становищем «спричинило величезну шкоду інтересам людей і державі», — зазначається у цьому повідомленні.

Бо Сілай перебуває у неволі з квітня 2012 року. Спочатку це було затримання під виглядом таємного внутрішньопартійного розслідування, відомого як «шуангуй» (shuanggui) — різновид партійного таємного допиту. А потім Бо Сілая передали до судових органів, які були проінструктовані, за які злочини його судити.

Судове розслідування над Бо є одним з найбільш сенсаційних політичних процесів для китайського народу. Все це почалося після минулорічного скандалу, коли його заступник Ван Ліцзюнь, колишній начальник поліції Чунціна, великого міста на півдні КНР, де Бо був партійним секретарем, опівночі відправився у консульство США у Ченду провінції Сичуань в лютому 2012 року і спробував утекти.

Після того, як американські чиновники записали всі сповіді і одкровення Вана, які він надавав упродовж одного дня, вони передали його до рук офіційної служби безпеки центрального відділку партії у Пекіні, а не до рук людей Бо Сілая, які на той час оточили територію консульства США разом з воєнізованою поліцією.

Гу Кайлай, дружині Бо, у серпні 2012 року було пред'явлено звинувачення у вбивстві Ніла Хейвуда, її британського ділового партнера (Neil Heywood), і вона отримала умовний смертний вирок. У вересні 2012 року Ван Ліцзюня було засуджено за низку злочинів, у тому числі за зраду і «порушення закону у корисних цілях». Його запроторили до в'язниці на 15 років.

Ці судові вироки і звинувачення проти Бо (згідно з однією непідтвердженою доповіддю його збиралися звинуватити в отриманні хабара на $3,25 млн, мізерна сума в контексті корупції у Китаї) викрили набагато чутливіші політичні аспекти, пов'язані з цією справою.

Наприклад, уважалося, що Бо і Ван разом з колишнім лідером китайського режиму Цзян Цземінєм та колишнім головою безпеки Чжоу Юнканом зійшли у змову з метою здійснити державний переворот і здобути владу у Китаї. Минулого року з'являлися повідомлення, що Бо перехоплював телефонні дзвінки партійних лідерів і мав можливість слухати їхні приватні розмови.

Коли Бо був мером Даляня, міста на півночі КНР, він і його дружина Гу Кайлай, можливо, також брали участь у торгівлі мертвими тілами страчених в'язнів. Серед яких, швидше за все, були в'язні сумління. Мертві тіла продавали компанії, яка пластифікувала їх і потім показувала ці тіла на виставках по всьому світу.

Хвастощі Ван Ліцзюня, в яких він розповідав, що брав участь у «тисячах» операцій пересадки органів, згодом було видалено з Інтернету. Для експертів це вказувало на клінічні умови, в яких жертву не вбивають перед тим, як вилучити у неї органи для пересадки, а просто вводять анестезію. Аналітики також уважають, що це швидше за все, враховуючи контекст промови, стосується багатьох тисяч жертв, якими були послідовники Фалуньгун, духовної школи самовдосконалення, яку переслідують у Китаї з 1999 року.

Ван Ліцзюнь брав участь у заходах з видаляння органів у провінції Ляонін, де Бо Сілай головував у 2000—2004 роках. Дослідник Етан Гутман (Ethan Gutmann) називає цю провінцію епіцентром видаляння органів у послідовників Фалуньгун.

Жодне з цих більш серйозних звинувачень не фігурувало під час театралізованого судового процесу над Гу і Ваном. Також не передбачається судовий процес над Бо Сілаєм. Його вирок уже був визначений компартією ще до того, як він зайшов до зали суду.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...