• Екс-голова американської розвідки розповів про китайських шпигунів

  • Неділя, 28 липня 2013 року

Колишній голова Центрального розвідувального управління і Агентства національної безпеки США нещодавно заявив, що китайська компанія з виробництва електроніки Huawei становить загрозу для національної безпеки США та Австралії, тому що вона займається шпигунством на користь Китаю.

В ексклюзивному інтерв'ю австралійській газеті Australian Financial Review генерал Майкл Хайден детальніше розказав про свій вихід на пенсію в 2009 році, а також про цілий ряд питань національної безпеки.

«Два або три роки тому Huawei намагалася серйозно закріпитись тут, у Сполучених Штатах, — сказав Хaйден. — І вони намагалися, щоб такі люди, як я, колишній директор NSA і ЦРУ — схвалювали їх присутність в США».

Майкл Хайден дійшов висновку, що не слід надавати цій компанії можливість створювати основу для каналів внутрішнього зв'язку в США: «Я думаю, що держава має взяти це під свій контроль і впевнитись, що рішення, які поставлять під удар основи нашої національної безпеки, не будуть прийняті».

У 2011 році Huawei було заборонено постачати мережеве обладнання до урядових структур США для побудови державних мереж. У 2012 році Австралія відмовилася давати дозвіл цій компанії постачати обладнання для Національної широкосмугової мережі у своїй країні.

Компанія Huawei Technologies є найбільшим виробником телекомунікаційного обладнання в Китаї. Її було засновано у 1987 році Женем Чженфейем, колишнім офіцером Народно-визвольної армії КНР. У 1982 році він брав участь у XII Національному з'їзді компартії Китаю. Цей з'їзд проходить кожні п'ять років і нібито формує політику і доктрини країни.

Компанія Huawei, яка сьогодні обслуговує 45 з 50 найбільших світових операторів зв'язку, загалом заперечує звинувачення на свою адресу в шпигунстві на користь китайського розвідувального відомства. Перед спробою проникнути на західні ринки, Huawei зазвичай розгортає наполегливу кампанію лобіювання, намагаючись зарекомендувати себе як приватну компанію, яка виробляє недорогу електроніку, не залежить від китайського режиму та заслуговує на довіру.

У своєму інтерв'ю Хайден розповів про речі в іншому світлі. «В той час як ми несемо величезні ризики у сфері нашої національної безпеки, дозволяючи іноземній компанії допомагати вибудувати національні телекомунікаційні мережі, обов’язок підтверджувати, чи є співпраця з ними безпечною, лежить на них. Це задача Huawei... Взагалі, я не думаю, що Huawei коли-небудь сильно намагалась підтвердити це», — сказав Хайден австралійський газеті Australian Financial Review.

Коли його запитали, яка різниця між шпигунською практикою США і Китаю, то Хайден визнав, що США краде секрети інших країн, але з метою підтримання безпеки своїх громадян. Натомість Китай краде секрети для задоволення своїх власних особистих інтересів і для того, щоб «зробити своїх громадян багатими».

Він також сказав, що «як професіонал розвідки, я дуже вражений масштабністю, глибиною, витонченістю та наполегливістю китайської шпигунської кампанії проти Заходу».

Такі твердження колишнього голови ЦРУ можуть негативно позначитись на роботі компанії Huawei за кордоном, де вона працює в понад 140 країнах. 70% прибутку Huawei отримує саме за межами Китаю.

Карен Чен, Велика Епоха

Читайте також: 

Прослуховування процвітає серед чиновників компартії КитаюПідписатися:

Social comments Cackle

загрузка...