• У китайських ліках знайдено токсичні пестициди

  • Середа, 3 липня 2013 року

Як показали тести Greenpeace, у традиційних лікарських травах, що продаються в китайських магазинах, містяться пестициди, кількість яких значно перевищує безпечний рівень.

Ця екологічна група протестувала більше 60 зразків трав в аптеках роздрібної торгівлі, включаючи Tongrentang (Тунреньтан), велику компанію традиційної китайської медицини. Деякі з цих добавок для поліпшення здоров'я, як виявилось, містили хімічні речовини, рівень вмісту яких у сотні разів перевищував стандарти європейської безпеки.

З досліджуваних трав 74% містили залишки пестицидів. Найгіршим зразком, за даними тестування, стала квітка сань ці (san qi), яка містила 39 різних пестицидів, її пропонували пекінські магазини. Жимолость і вовчі ягоди, що продавалися в Гонконгу містили 12 різних пестицидів.

Деякі з цих хімічних речовин уже багато років є незаконними.

«Це божевільні результати, — сказала Кейт Лінь Пуі-йі (Kate Lin Pui-yi) з «Грінпіс» гонконгській газеті South China Morning Post. — Людство до цього часу ще повністю не усвідомило шкідливий вплив пестицидів, але доведено, що суміш пестицидів набагато шкідливіша ніж один хімічний забруднювач».

В материковому Китаї відомо про випадки смерті людей від отруєння пестицидами. Фермери, які вирощують лікарські рослини, часто не знають, наскільки отруйні хімічні речовини, які вони застосовують або яку кількість цих речовин можна використовувати.

«Ні уряд, ні виробники не надають жодних рекомендацій для них. Вони часто користуються порадами місцевих магазинів, які, як правило, рекомендують високотоксичні пестициди», — сказала Лінь.

Лінь додала, що сильний запах трави перебиває запах пестицидів, тому споживачі ні про що не здогадуються.

Закони у Гонконгу забороняють використання дев'яти видів пестицидів, але не ті, які було знайдено у травах. «Грінпіс» почав закликати чиновників, щоб вони вжили заходів і поліпшити закони. Департамент охорони здоров'я відповів, що вони розглянуть цю ситуацію.

Нагадаємо, раніше, у 2008 році, в Китаї сотні тисяч дітей отруїлися молоком, забрудненим меламіном.

Саллі Апперт, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...