• У Пекіні багато китайців падало у відкриті люки

  • Четвер, 20 червня 2013 року

Затоплена вулиця

Дві жінки переходять затоплену вулицю під час рясних дощів у Пекіні 21 липня 2012 року. У Пекіні встановлюють сітки на понад тисячу каналізаційних люків, щоб люди не падали у відкриті люки. Деякі кришки люків украли, а деякі змила повінь. Фото: Ed Jones/AFP/Getty ImagesЗ метою запровадження безпеки пішоходів, велосипедистів і водіїв у Пекіні встановили на люки сітки і спливаюче попередження, яке сигналізує, що люк відкритий.

Нещодавні фатальні випадки у китайській провінції Хунань і небезпечні повені у минулому році в Пекіні змусили владу встановити у тестовому режимі спеціальні запобіжні пристрої на тисячу каналізаційних люків у столиці КНР. Про це повідомила газета The Beijinger. Якщо тестування буде вдалим, то ці пристрої встановлять по всьому місту.

Хоча кількість крадіжок металевих кришок від люків зменшилася, однак приблизно 240 тисяч таких було вкрадено у 2004 році, можливо, для перепродажу на металобрухт. Як повідомляла газета The Beijinger, у Пекіні все ще існує небезпека для людей від відкритих каналізаційних люків, які не видно під водою під час частих повеней. Крім того, працівники технічного обслуговування іноді залишають відкриті люки без сигнальної огорожі.

Спеціальні захисні пристрої мають механізм, який реагує на відкриття люку. Додатково там є сітка безпеки та велика яскрава червоно-жовта попереджувальна сигнальна трубка, яка вискакує і розгойдується, коли відкривається кришка люку. Сітка призначена для того, щоб у люк не провалились необережні пішоходи або велосипедисти, які не побачили яму. А попереджувальна труба під час повені піднімається вище води і позначає місце відкритого люка.

У березні молода жінка померла в провінції Хунань, коли її затягнуло до дренажної системи після падіння у відкритий люк, який приховала дощова вода. Маленька дитина з тієї ж провінції померла після того, як упала у відкрити люк, повідомлялось на сайті новин Shanghaiist.

Останні роки під час повеней у Пекіні вода під тиском у міській дренажній системі зривала кришки з багатьох каналізаційних люків, водночас деякі кришки знімали співробітники муніципальних служб, щоб вода швидше відходила з вулиць. Через відкриті люки будь-яке транспортне сполучення у районах міста стає ненадійним. Поліція і персонал муніципальних служб ставали біля відкритих люків, щоб відводити він них транспорт.

«Люки не було видно тому, що їх маскувала вода. Це було дуже небезпечно. Побачити ями було вкрай важко», — розповів BBC про свої переживання під час повені британський студент у Пекіні Том Сміт.

Британський бізнесмен, який у той час також перебував у Пекіні, сказав BBC, що бачив, як під час повені жінку захопила вода та втягла до каналізаційного люку: «Десь 20—30 чоловік оточили її, але мало чим могли допомогти, — сказав він BBC. — Спочатку ситуація здалася безнадійною: голова жінки все ще була занурена у воду, але приблизно через п'ять хвилин її витягли».

Керол Вікенкамп, Велика Епоха


----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...