• Китайці розшукують своїх дітей, яких насильно відібрали

  • Понеділок, 1 липня 2013 року

Чотирнадцять років тому китайські чиновники з офісу контролю народжуваності силою забрали у батьків тримісячну дівчинку. Батьки досі відчувають біль втрати, але не втрачають надії знайти і повернути своє чадо. Це відбулося в рамках демографічної політики Китаю, яку правозахисники вважають вкрай жорстокою та несправедливою щодо жінок.

Чень Хуацзюй і Тан Хайся з селища Хайхе провінції Цзянсу по народженню доньки Чень Цзямінь жили у цивільному шлюбі. У 1998 році через три місяці після народження Цзямінь вони пішли, щоб зареєструвати шлюб і мати змогу отримати довідку з місця проживання для своєї дитини.

Незабаром після цього Ченя заарештували за «скандал в громадському місці» і він відсидів один рік у в'язниці. У той час його дружина Тан з дитиною переїхали до своєї тітки.

11 травня 1998 року чиновники місцевого органу з питань контролю за народжуваністю примусили їх повернутися додому і прийти до офісу планування сім'ї.

У ту ніч чиновники Юань Сян і Чень Сян забрали дитину, не вказавши причини і не надавши жодного документу.

Відтоді батьки не бачили свою дитину, але весь цей час боролися за те, щоб дізнатися про її місцеперебування і повернути. Проте вже більше 14 років чиновники відмовляються йти їм назустріч у цій справі.

На початку цього місяця батьки вирішили опублікувати свою історію в Інтернеті. Згодом радіокомпанія Radio Free Asia (RFA) розповіла громадськості їхню історію.

Як сказали Чень і Тан, вони неодноразово зверталися за допомогою до чиновників відділу з питань контролю за народжуваністю та селищної влади. З часом на посади приходили нові чиновники. Однак ті, хто зараз там працює, не переймаються цією проблемою.

Чень сказав, що йому порадили тримати язик за зубами.

«Вони сказали, що моя дитина народилася до реєстрації шлюбу, вона не була захищена законом, і що я не повинен сперечатися з урядом», — сказав він в інтерв'ю RFA 19 червня.

Сян, співробітник місцевого відділу з питань контролю за народжуваністю заперечив свою причетність до зникнення дитини, але інша посадова особа пані Жень Цуйся підтвердила RFA, що Чень Сян таки пов’язаний з відбиранням дитини.

Однак Жень заступилася за Ченя, вказуючи, що він зробив це «тому, що ніхто не заявив про свої права на цю дитину. У відділі з контролю за народжуваністю була нарада і було прийнято рішення, тому що ніхто не розшукував цю дитину, і її відправили до дитячого будинку».

Але батьки кажуть, що вони ніколи не переставали стверджувати, що це їхня дитина. І вони сподіваються, що громадський тиск і викриття цієї історії матиме вплив і це допоможе повернути їхню дитину та возз’єднає сім'ю.

Демографічну політику Китаю засудили багато правозахисних організацій і активістів. На початку цього місяця правозахисна організація «Жіночі права без кордонів» (Women’s Rights Without Frontiers) закликала американського президента Барака Обаму під час зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном у Каліфорнії закликати його припинити примусове виконання «Політики однієї дитини» у Китаї.

У заклику, зокрема, вказувалося: «Ця жорстока політика спричиняє більше насильства проти жінок і дівчат, ніж будь-яка інша офіційна політика на Землі і будь-яка офіційна політика в історії світу. Це політика насильства проти жінок на державному рівні».

Один із наслідків політики однієї дитини, яку здійснює китайський режим, — це торгівля дітьми, як хлопчиками там і дівчатками.

Держдепартамент США у своїй доповіді за 19 червня звинуватив Китай у невиконанні мінімальних стандартів у боротьбі з торгівлею людьми, ставлячи його в один ряд з Північною Кореєю і Сирією.

Тань Хохуа, Велика Епоха

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни.
Підписатися:

Коментарі