• У зовнішній торгівлі Китаю настав колапс

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 14 липня 2013 року
Імпорт і експорт зовнішньої торгівлі Китаю сьогодні знову показали зниження і найгірші прогнози за останні два місяці.
Наприкінці травня портфель замовлень у китайських суднобудівників впав на 23%. Вже в червні експорт знизився на 3,1%, а імпорт ― на 0,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, пишуть «Вести-Экономика». 
Митні органи країни заявили, що оприлюднені дані, судячи з усього, показали реальну картину зовнішньої торгівлі Китаю. У світових економістів це викликає все більше побоювань, тому що прогнози по Китаю на III квартал також невтішні. Мета Пекіна відносно зростання торгівлі в поточному році перебуває на рівні 8% і поки що виглядає нездійсненною.
Крім загального темпу уповільнення у світовій економіці, в цьому році в Китаї розгорілася і криза ліквідності. На думку експертів, це може викликати скорочення ще одного важливого показника ― кредитування. Очікується, що його величина впаде до показника ВВП В'єтнаму.
Нагадаємо, рейтингове агентство Fitch вчора скоротило кредитний рейтинг Китаю в місцевій валюті з «АА-» до «А +» на тлі зростання тіньової банківської активності, як повідомляла Reuters.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що боргова криза Китаю сягнула загрозливих розмірів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...