• Економіка Китаю: сповільнення зростання та підвищення інфляції?

  • Середа, 17 липня 2013 року

В Китаї спостерігається сповільнення зростання та підвищення інфляції

У Китаї спостерігається спад зростання економіки та підвищення інфляції. Фото: soundofhope.orgЕкономічні показники за червень свідчать про сповільнення зростання економіки та підвищення інфляції у Китаї.

У липні Національним бюро статистики було оприлюднено два основні економічні показники Китаю: перший сигналізує про підвищення вартості життя, а другий указує на сповільнення економічної активності. Підсумки для китайської економіки не надто втішні.

Економічні показники, які було оприлюднено 9 липня Китайським національним бюро статистики, показують, що індекс споживчих цін (ІСЦ) за рік збільшився на 2,7%. Ще у травні цей показник становив 2,1%. Ціни на харчові продукти за рік піднялися на 4,9%, а непродовольчі товари зросли в ціні на 1,6%. Індекс збільшився на 2,4% протягом першого півріччя в порівнянні з минулим роком.

У червні індекс цін виробників (ІЦВ) впав на 2,7% порівняно з тим самим місяцем 2012 року — трохи більше, ніж за ринковим прогнозом, який передбачав 2,6% падіння. Червневий показник ІЦВ підтвердив постійний спад упродовж 16 місяців. Це найдовший термін падіння індексу в Китаї з 2002 року.

ІСЦ та ІЦВ вказують на різні цінові зміни

ІЦВ відслідковує зміни цін на товари та послуги, які пропонують виробники або постачальники послуг, поки вони ще не представлені на ринку. Тоді як ІСЦ визначає зміни цін на товари і послуги, які вже були придбані підприємствами або споживачами.

Згідно з даними Бюро статистики праці США, ІСЦ відслідковує інфляцію, яка позначається на гаманці споживачів. ІЦВ же показує інфляцію на ранніх етапах виробництва та маркетингового процесу.

Ліо Монь-Чі, професор політекономії національного університету Сунь Ятсена у Тайвані, в інтерв’ю «Радіо голос надії» сказав, що постійне зниження ІЦВ підкреслює слабкість інвестиційної діяльності і означає, що темпи зростання ВВП у Китаї і надалі будуть знижуватися.

«З огляду на показники ІЦВ, у цілому економічне зростання в Китаї буде сповільнюватися, оскільки індекс цін виробників відображає динаміку цін на готову продукцію на стадії її виробництва та маркетингу. Нині фінансові інститути всередині країни не мають оптимізму щодо економічного зростання Китаю у другій половині цього року, оскільки вони спостерігають тенденції постійного зниження», — сказав Ліо.

Ліо вважає, що існують дві головні проблеми, які загрожують китайській економіці.

«По-перше, це вплив несприятливих глобальних економічних умов, через які попит на китайський експорт буде різко падати, — сказав Ліо. — По-друге, китайська влада намагається приборкати вільний доступ до кредитів, які були рушійною силою національного економічного зростання, так що програма економічного стимулювання відповідно ослабне».

«Тепер зміни ІСЦ, які ми спостерігали, будуть відображатися на короткострокових коливаннях цін на харчові продукти. Але ІЦВ найкраще може показати тенденції ціни у часі, тобто реальне відображення поточного економічного зростання», — сказав Ліо.

«Коли ІСЦ зростає, а ІЦВ падає, то це ставить китайський народ у скрутне становище. Це тому, що кількість працюючих і число вакансій зменшується, заробітна плата знижується, але вартість життя загалом зростає далі», — додав Ліо.

Китайський фінансовий аналітик Жень Чжундао в інтерв'ю «Радіо голос надії» сказав: «Насправді, зростання ІСЦ викликане монополією державних підприємств. Основні життєві потреби людини, такі як вода, електрика, природний газ і бензин, — це все те, чим маніпулює китайський комуністичний режим і такі державні підприємства, як PetroChina, Sinopec Group та державна корпорація Grid Corporation, щоб отримувати абсолютні прибутки. Як результат, вони сприяють підвищенню ІСЦ».

Велика Епоха, Ван Цянь і Ян Фан, «Радіо голос надії»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...