• Китай заблокував сайт відомого ЗМІ

  • Вівторок, 6 серпня 2013 року
wall-street-journal-banned-in-china1-676x450.jpg

Ще один великий міжнародний веб-сайт потрапив під блокаду Великого китайського файрволу. Цього разу ― це китайська версія видання Wall Street Journal. Чому сайт був заблокований, поки залишається загадкою.

Прозорість онлайн-цензури в китайському Інтернеті забезпечує сайт GreatFire.org ― ресурс, який веде моніторинг того, які сайти заблоковані в Китаї, а також які ключові слова блокуються на китайському сервісі мікроблогів Sina Weibo (аналог Твіттера і Facebook).

Завдяки сервісу GreatFire.org, було встановлено, що сайт китайськомовної версії видання Wall Street Journal ― cn.wsj.com ― був повністю заблокований 2 серпня.

Англомовна версія Wall Street Journal поки залишається доступною для китайців. Можливо це тому, що китайський брандмауер не націлений повністю блокувати видання, а лише обмежує його перегляд.

У той же час, немає видимої причини, чому заблокували китайський Wall Street Journal. Більшість іноземних сайтів «Великий китайський Файрвол» блокує за критичні публікації про Комуністичну партію Китаю або про Китайську Народну Республіку, а також за невтішні коментарі про високопоставлених партійних чиновників, які керують цензурою ЗМІ в Китаї.

Торік були заблоковані такі відомі ЗМІ, як New York Times (третя за популярністю газета в США) і фінансовий портал Bloomberg. Це сталося після того, як вони опублікували статті, що розкрили величезні кошти колишнього прем'єр-міністра Вень Цзябао та чинного президента Сі Цзіньпіна.

У Wall Street Journal, ймовірно, інші причини, чому доступ до цього видання обмежили в Китаї. У 2001 році журналіст цієї газети Іан Джонсон, який зараз працює в The New York Times, отримав Пулітцерівську премію за репортаж про переслідування Фалуньгун, духовну практику, яку китайський режим переслідує з 1999 року. Однак це відбулося більше 10 років тому і навряд чи може бути причиною того, що сайт заблокували днями.

У червні цензори також перекрили доступ китайським користувачам до їхніх соціальних акаунтів на сайті відомої японської газети Asahi Shimbun. В результаті, видання втратило більше мільйона читачів. До того, як ці акаунти були видалені, Asahi Shimbun вважалася найпопулярнішим іноземним інформаційним агентством в Китаї.

Нагадаємо, раніше чиновники компартії Китаю заблокували доступ для китайських громадян до сайту китайськомовної редакції Великої Епохи. Крім того, часто веб-сайти і інших мовних редакцій видання зазнають хакерських атак. Докладніше в статті: «Велику Епоху намагалися зламати хакери за критику компартії Китаю».

Карол Вікенкамп, Велика Епоха

-----------------------------------------------------------------------------------------

Китайський режим переживає кризу Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці «Великої Епохи» «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...