• Гори сміття оточують більше третини китайських міст

  • Нездатність правильно утилізувати відходи створює загрозу для здоров'я людей
  • Понеділок, 2 вересня 2013 року

Люди на звалищі сміття з великою кількістю використаного одноразового посуду неподалік будмайданчика у місті Хефей, столиці провінції Аньхуей. 40 тис. округів і близько 600 тис. сіл у Китаї не мають систем захисту навколишнього середовища від сміття. В результаті, щорічно на їхніх звалищах утворюється близько 280 млн тонн сміття. Фото: Getty Images

Люди на звалищі сміття з великою кількістю використаного одноразового посуду неподалік будмайданчика у місті Хефей, столиці провінції Аньхуей. 40 тис. округів і близько 600 тис. сіл у Китаї не мають систем захисту навколишнього середовища від сміття. В результаті, щорічно на їхніх звалищах утворюється близько 280 млн тонн сміття. Фото: Getty Images

Більше третини китайських міст оточені сміттям. Накопичення відходів міст охоплює 50 тис. га землі, що загрожує здоров'ю людей.

Як показало останнє дослідження, Пекін генерує 18 400 тонн твердих побутових відходів за день, і ця цифра зростає у середньому на 8% кожного року. Щоденний об'єм відходів у Шанхаї становить 20 тис. тонн, а в Гуанчжоу — близько 18 тис. тонн.

Загалом Китай не має достатньої кількості потужностей для переробки відходів. Наприклад, у Пекіні є потужності для утилізації приблизно 10 300 тонн відходів на добу. Тобто щодня ще лишається понад 8 тисяч тонн сміття.

У 2011 році 657 китайських міст мали потужності для переробки 91,1% твердих відходів. Навіть при цьому, за оцінками Китайської асоціації екологічного захисту, у цих 657 містах лишалося близько 5 млн тонн неперероблених відходів.

У сільській місцевості нагромадження відходів також є великою проблемою. Поточні повідомлення Бюро екологічного захисту вказують, що 40 тис. округів і близько 600 тис. сіл зовсім не мають ніякої системи охорони навколишнього середовища, хоча щорічно продукують 280 млн тонн відходів.

Проблеми особливо серйозні у селах, що розташовані на кордоні з містами, як вказують китайські ЗМІ, оскільки існує неузгодженість між місцевими органами влади про те, хто несе відповідальність за утилізацію відходів. Тому сміття в цих районах накопичується й далі.

Як повідомляє щотижневик Southern Weekly, у селі Юаньфен провінції Гуандун з населенням усього 400 жителів, упродовж останніх 10 років щорічно від раку помирає дванадцять чоловік. Тому це село називають «ракове».

Професор Ши Ханьпін з Першої дочірньої лікарні при університеті Сун Ятсена каже, що рівень смертності від раку такого типу «аномально високий».

Біля того села звалили цілу гору сміття.

Чень Лівень з Університету природознавства в інтерв'ю Southern Weekly сказав, що довільне звалювання сміття на одну купу без застосування захисних систем призводить до того, що шкідливі речовини проникають у ґрунт. Це може викликати забруднення поверхневих та підземних вод, а також зараження ґрунту.

Спалювання сміття під відкритим небом — це велика загроза здоров'ю людей. Такий спосіб переробки сміття у приміській зоні Пекіна дуже впливає на якість повітря у самому місті.

Професор Пань Сяочуань зі Школи охорони здоров'я при Пекінському університеті сказав, що коли сміття спалюють під відкритим небом, воно, як правило, не згорає повністю. Як результат, може утворюватися велика кількість діоксинів, важких металів, нітратів та інших токсичних речовин. Крім того, що ці шкідливі речовини канцерогенні, вони також впливають на мозок та нервову систему дітей.

Раніше Велика Епоха повідомляла, що проблема забруднення екології в Китаї досить серйозна. Вона викликана корупцією при владі та байдужому ставленні до екології як з боку населення, так і влади. Захист екології не пропагується серед населення. Серед найбільших екологічних проблем — забруднення річки Янцзи, зловживання добривами та забруднення повітря.

Сунь Сянхе, Радіо «Голос надії» (Sound of Hope Radio Network)

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...