• П'ятірка продуктів з Китаю, які не радять купувати

  • Середа, 16 березня 2016 року
Скандали навколо неякісних харчових продуктів, вироблених у Китаї, на слуху у багатьох. Починаючи зі смертельно небезпечного меламіну в молочній продукції та закінчуючи шкідливим для здоров’я медом, Китай уже протягом довгого часу дозволяє експортувати зі своєї території токсичні харчові продукти та іншу продукцію.

ChinaFruit_Getty73079031-663x450.jpg

Активісти організації Грінпіс стоять біля корзини із забрудненою шкідливими домішками полуницею в офісі департаменту продовольчої та екологічної гігієни під час акції протесту в Гонконзі 23 січня 2007 року.
Фото: Mike Clarke/AFP/Getty Images

Ми склали список з 5 продуктів китайського походження, з якими слід бути обережними.

Тілапія


Тілапія — популярна нині риба. В одній з американських мереж гіпермаркетів тілапію просувають як особливий продукт, пропонуючи скуштувати її м’ясо, приготоване шеф-кухарем прямо перед покупцями. В США по телебаченню можна побачити рекламу тілапії. Проте 80% такої риби або більше 173 тисяч тон походить з Китаю.

Проте відомий той факт, що китайські власники рибних господарств не дозволяють своїм дітям їсти рибу, яку вирощують. Кілька років тому ЗМІ розказували про дівчинку, менструальний цикл у якої почався в 7 років — дитина жила на одному з таких господарств. Причиною ранньої зрілості були гормональні препарати, які потрапляли в її організм з рибою. Фермери використовують сильні антибіотики та гормональні стимулятори росту, щоб риба не вмирала в ємностях, забитих її родичами, та за брудних умов.

Тріска


Близько 51% тріски на ринках США — або 32 тисячі тон щорічно — походить з Китаю. Те, що було сказано про тілапію, можна віднести й до промислово вирощеної тріски.

Яблучний сік


Якщо ви купили зі знижкою яблучний сік, і він має не дуже приємний смак, можливо, він витримав довгий шлях транспортування — із самого Китаю. 50% яблучного соку, який продається в США, походить з цієї східної країни, а це більше 1,6 мільярдів літрів щорічно.

Проблема пестицидів, що залишаються на фруктах, овочах та оброблених харчових продуктах, які виходять на ринок, відома давно. Китай є найбільшим у світі виробником пестицидів, і не дбає про те, щоб вирішити проблему небезпечних залишків хімічних речовин на харчових продуктах. Згідно із закріпленими в країні нормами рівень пестицидів, які залишаються на продуктах, дозволяється достатньо високий.

Консервовані гриби


Від консервованих грибів краще триматись подалі — 34% такої продукції або 28,5 тисяч тон на американському ринку кожного року походить з Китаю.

Часник


Часник може міститись у складі багатьох оброблених харчових продуктів. Близько 31% часнику, або 98,6 тисяч тон цього продукту щорічно на американські ринки приходить з Китаю. Ви можете побачити на ньому етикетку «органічний продукт», проте насправді немає жодної третьої сторони, яка б контролювала та перевіряла такі товари. Тож для підвищення прибутку маркувати продукт як «органічний» може будь-хто.

Наведена інформація взята з даних доповіді по 2011 року про загрозу, яку несе неякісна продукція з Китаю, яка була зачитана 8 травня 2013 року перед комітетом Палати представників з іноземних справ. Кількість імпортованих з Китаю харчових продуктів щороку зростає на 7%.

Про те, наскільки шкідливими можуть бути продукти, завезені з Китаю, підтверджує наведена нижче інформація про стан навколишнього середовища в цій країні.

Розуміння проблеми забруднення довкілля в Китаї


Як повідомляють «Ранкові вісті Південного Китаю», «до 70 відсотків китайських річок та озер забруднені від таких промислових об'єктів, як хімічні й текстильні фабрики». Нещодавно жителі провінції Чжецзян, однієї з найменш забруднених провінцій країни, оголосили, що дадуть $50 тисяч тому чиновнику, який наважиться поплавати в місцевому водному шляху.

Посольство США в Пекіні викладає дані про рівень забруднення повітря кожної години. Американці, що мешкають у Пекіні, часто покладаються на ці дані, вирішуючи, виходити з дому в певний час чи ні.

Про жахливий рівень забруднення повітря, води та ґрунту в Китаї було написано багато звітів. Враховуючи такий рівень забруднення, виростити безпечні харчові продукти в країні майже неможливо.

Вашій увазі пропонується відео, яке відзняв випускник Пекінської школи режисерів. Хлопець продав свій автомобіль та будинок, і протягом 5 років знімав матеріал для 12-хвилинного документального фільму, витративши на це купу грошей. У цій стрічці немає сюжету, проте вона оповідає зворушливу історію.

Підписатися:

Коментарі