• Репресії Фалуньгун послаблюються (частина 2)

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 вересня 2013 року

Масаньцзя

Масаньцзя, виправно-трудовий табір у північно-східному Китаї, як повідомляється, на межі закриття. Правозахисні групи задокументували велике число випадків, коли в цьому місці до послідовників Фалуньгун застосовувалися тортури. Фото: Minghui.org

Коли колишній генсекретар компартії Китаю Цзян Цземінь віддав наказ почати переслідування Фалуньгун в 1999 році, для членів компартії ці репресії проти більше 70 млн людей стали найважливішою справою. Наразі ситуація змінилася. Це друга частина із серії статей «У Китаї послаблюють переслідування Фалуньгун».

У Китаї послаблюють переслідування Фалуньгун (частина 1)

Головною перешкодою, що заважає партійним чиновникам закрити систему трудових таборів, служила Політико-юридична комісія — непрозора потужна партійна структура, яка контролює апарат безпеки. Так вважає Іян Ся, дослідник при організації Human Rights Law Foundation (Вашингтон), яка ініціювала судові процеси проти китайських чиновників за порушення прав людини.

Довга стаття в «Цайцзін», відомому китайському діловому журналі, повідомила: «Серед ув’язнених у системі трудових таборів наразі величезну частину становлять „єретичні релігійні елементи“. Як вчинити з цією групою людей стало складною проблемою при спробі реформи. Дослідники в юридичній системі вірять, що існування цієї групи може бути причиною того, чому не виходить повністю позбутися системи трудових таборів».

Група, про яку йде мова, це Фалуньгун, сказав Ся.

«Апарат безпеки використовував Фалуньгун як виправдання тому, щоб не проводити ніякої реформи, — сказав він. — Але, схоже, що зараз це рішення таки прийняли».

Від трудового табору до центру реабілітації наркоманів

Якою б не була загальна картина, ситуація із закриттям або трансформуванням трудових таборів і центрів «промивання мізків» у різних регіонах різна. У деяких районах все ще використовується жорстокість.

В одному з випадків, про який повідомив сайт Minghui.org, жіночий виправно-трудовий табір Чунціна просто змінив свою назву. Зараз він називається «Реабілітаційний центр для наркоманів з примусовою ізоляцією», але ті ж співробітники центру продовжують застосовувати тортури до тих же послідовників Фалуньгун.

Послідовник Фалуньгун Юе Чуньхуа, наприклад, була роздіта догола, побита, після чого в її вагіну вставляли зубну щітку з жорсткою щетиною в якості тортури, повідомляє Мінхуей.

Лю Юнпін, послідовник Фалуньгун з Пекіна, під час недавніх звільнень відмовився підписати заяву про відмову від своєї віри. Співробітники місцевого Комітету 610 перевели його в Пекінський центр промивання мізків, повідомляє Мінхуей.

Комітет 610 — це партійна структура, яка наділена повноваженням діяти зверх закону. Її метою є здійснення переслідувань щодо Фалуньгун. Цзян Цземінь, колишній лідер партії, особисто контролював створення Комітету 610 і передав йому відповідні права та повноваження.

Без змін в напрямку переслідування

«Почав переслідування Цзян Цземінь. Для цієї мети Цзян просунув своїх людей на високі пости, — сказав Брауде з Інформаційного центру Фалунь Дафа. — Переслідування стало лакмусовим папірцем, який визначає, чи віддана людина Цзяну і партії. А зараз апарат безпеки вже в руках інших людей».

Брауде, як і Френсіс, обережно ставиться до змін, що відбулися в політиці Китаю, але каже: «Якщо в деяких регіонах переслідування послабилося, це, можливо, говорить про те, що вплив Цзяна і його фракції зменшився».

Проте залишки групи Цзяна, зокрема, ті чиновники в органах безпеки, які зробили кар'єру на переслідуванні Фалуньгун, будуть продовжувати брати участь у ньому, незважаючи на те, що нове центральне керівництво не хоче активно підтримувати репресії, каже дослідник Іян Ся.

«Установка на переслідування зовсім не змінилася», — сказав Ся в інтерв'ю по телефону. Він вважає, що переслідування офіційно зупиниться лише в тому випадку, якщо Постійний комітет компартії проведе таке засідання і оголосить новий курс.

Однак через те що це переслідування є делікатною темою для компартії і оскільки з її вини було здійснено багато порушень, партійне керівництво не хоче піднімати цю тему, сказав він. «Цього не станеться до того, як відновлять у правах жертв масових вбивств на площі Тяньаньмень, оскільки це питання набагато колючіше».

Френсіс з Міжнародної Амністії говорить, що «будь-який вид офіційної зупинки» кампанії переслідування зараз неможливий, тому що це зачіпає всю систему і багатьох потрібно буде притягнути до відповідальності. Вона сказала: «Величезне число чиновників і директорів в'язниць стануть мішенню судових розглядів за застосування тортур і погане поводження, якщо буде зроблено офіційне оголошення [про зупинку репресій]». Це, за її словами, буде величезною перешкодою будь-яким спробам офіційно зупинити переслідування.

Іян Ся каже: «Поки цей курс не зміниться, люди в апараті безпеки, в кого «​​кров на руках» і хто побудував кар'єру на переслідуванні, будуть продовжувати в ньому брати участь».

Дослідження Ганни У. Збирати інформацію допомагав Лу Чень.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Китайський режим переживає кризу Пропонуємо ознайомитися із спецрубрикою нашого видання «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до краху режиму, що здійснював жорстокі переслідування свого народу протягом останніх більше ніж 10 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...