• В Китаї бояться розкриття своїх боргів

  • Неділя, 12 липня 2015 року

china-174456558-676x450.jpg
Жителі китайської столиці проходять повз бігбордів, що інформують про будівництво нових будинків в Центральному діловому районі Пекіна, 26 липня 2013 р. Місцеві органи влади по всьому Китаю бояться, що їхні борги будуть розкриті. Фото: Mark Ralston/AFP/Getty Images

Місцеві адміністрації Китаю, державні підприємства та фінансові організації переживають, що центральна влада скоро почне розслідування їхніх боргів.

Якщо борги місцевих адміністрацій будуть розкриті, то численні інвестиції у великі проекти можуть виявитися недійсними, що збільшить і так вже чимале число розривів контрактів між чиновниками і бізнесом, повідомляє державна газета China Times.

«Чиновники місцевого уряду бояться поганих наслідків, які може принести аудит. Вони не хочуть розриву угод про інвестиції або того, щоб їхні борги оголосили безповоротними», — сказало джерело в місцевому уряді провінції Гуандуан виданню China Times. Ця людина зазначила, що багато фінансових організацій приховують борги, особливо ті, що пов'язані з великими проектами нерухомості.

Китайський національний комітет з аудиту оголосив 28 липня про формування нової державної структури, яка займатиметься аудитом боргів місцевого уряду.

Менеджер одного банку в Гуанчжоу на прізвище Сяо сказав China Times, що його начальник обговорював з ним подробиці про аудит. Той начальник повідомив, що влада збирається запустити глибокий аналіз місцевих боргів, при цьому особлива увага приділятиметься боргам, утвореним у результаті угод, пов'язаних з проектами нерухомості.

Багато років місцеві адміністрації Китаю будують нові великі і малі міста, запускають дорогі інфраструктурні проекти, використовуючи взяті в борг гроші. Ці проекти використовують, щоб підняти показники економіки, проте зазвичай вони не приносять прибутку. Багато з цих міст називають «містами-привидами», оскільки вони пустують. Таким чином, місцеві адміністрації несуть величезний тягар боргів.

У Китаї існує щонайменше дванадцять міст-привидів, які становлять собою величезні площі, забудовані нерухомістю, де ніхто не хоче або не може оселитися. Зокрема, це регіон Ордос Камба у Внутрішній Монголії, регіон Новий Чжендун в провінції Хенань та інші.

Жителі багатьох міст і сіл, до того ж, мають ризик бути виселеними, якщо на місці їхніх будинків збираються зводити нові об'єкти нерухомості — результат діяльності місцевих адміністрацій.

До кінця 2012 року борги 36 місцевих адміністрацій досягли позначки майже в 3,85 трлн юанів ($628,9 млрд), як повідомило Центральне агентство новин Тайваню з посиланням на звіт Китайського національного комітету з аудиту. Майже 80% балансу місцевих органів влади становили кредити в банку. Чиновники з питань аудиту підрахували, що банки, у свою чергу, позичили місцевим урядам близько 3 трлн юанів ($490 млрд).

Щоб борг не зростав і надалі, деякі з місцевих адміністрацій почали скасовувати угоди щодо крупного будівництва, включаючи будівництво житлових будинків, згідно з інформацією China Times.

Шаньнун Ляо і Лу Чень, Велика Епоха

Підписатися:

Коментарі