• Хлопчику 6 років викололи очі

  • Субота, 31 серпня 2013 року

Хлопчик з провінції Шаньсі втратив зір після того, як невідома жінка виколола йому очі.

Дитина відновлюється в лікарні на північному сході Китаю. Є припущення, що нападниця була торгівцем органів для трансплантації.

дитина вилучення органів

Фото: STR/AFP/Getty Images

6-річний Го Бінь зник у суботу, а ввечері того ж дня був знайдений батьками. Хлопчик лежав без свідомості в полі, обличчя його було залито кров’ю.

Після отримання всебічної допомоги медиків, хлопчик сказав, що у жінки, яка напала на нього, було чути акцент. Можливо, вона була з іншої провінції. Хлопчик все ще перебуває в лікарні.

Поліція оголосила про винагороду в 100 тисяч юанів (більше $16 тисяч) за будь-яку інформацію, яка допоможе заарештувати злочинницю.

Очні яблука хлопчика були знайдені неподалік, повідомляє Міжнародне радіо Китаю. Посилаючись на слова поліцейських, урядове ЗМІ пише, що рогівка на очних яблуках була на місці. Раніше в китайській пресі повідомлялося, що, за словами батьків хлопчика, рогівки на них не було. Це викликало побоювання про те, що цей випадок був прикладом найжорстокішого вилучення органів. Повідомлення про те, що рогівка на очних яблуках залишилася цілою, перевірити не є можливим.

«Це жахливо. З комуністичним урядом при владі будь-які дивні речі можуть відбуватися», — коментує інцидент один з користувачів соціальної мережі Sina Weibo.

«Я не можу повірити, що люди можуть бути такими божевільними і злочинними», — коментує інший користувач на United Daily News.

Офтальмолог Чень Юсінь з Пекінської об’єднаної університетської лікарні сказав China Daily, що в Китаї існує високий попит на рогівку, хоча юридично вона може бути вилучена тільки у померлих людей.

«Кількість роговиць в Китаї дуже обмежена через те, що не вистачає донорів, — каже Чень. — Тільки 10 відсотків попиту задовольняється».

Доктор Торстен Трей, виконавчий директор організації «Лікарі проти насильницького вилучення органів» (DAFOH) у Нью-Йорку, повідомив по електронній пошті виданню «Велика Епоха», що інцидент може бути пов’язаний з широко поширеним у Китаї порушенням у сфері трансплантації, коли вилучаються органи у засуджених до страти людей. Іншим джерелом є в’язні сумління, що тримаються в китайських в’язницях, і яких вбивають заради одержання органів.

«Лікарі в Китаї звикли до того, що протягом більш ніж десяти років вони могли отримати в будь-який момент будь-який орган від ув’язнених, зокрема від ув’язнених Фалуньгун, що використовувалися як величезне джерело потенційних донорів, серед яких можна було підібрати сумісний з клієнтом орган. Це призвело до появи залежності у китайських лікарів (не кажучи вже про гонитву за швидкими грошима, які вони могли заробити, проводячи такі операції)», — пише Торстен Трей.

Комуністична партія обіцяла, що покладе край практиці вилучення органів в ув’язнених, але вжиті досі реформи були непрозорими і непереконливими, каже Трей.

«У Китаї були створені чорні ринки», — сказав Трей.

Досліджував питання Сін-І Лінь.

Читайте також:

П’ять родичів убили за переконання, одного зробили інвалідом

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...