• Річки Пекіна дуже забруднені

  • П'ятниця, 23 серпня 2013 року
річки пекіна, екологія китаю

Китайський робітник на човні намагається очистити канал у Пекіні від сміття, 3 липня 2007 року. Згідно з нещодавньою доповіддю Центру спостереження за охороною навколишнього середовища Північного Китаю, зразки води, взяті в 37 річках і каналах в округах Пекіна, перевищили рівень забруднення, який вважається безпечним. Фото: Teh Eng Koon/AFP/Getty Images

Центр спостереження за охороною навколишнього середовища Північного Китаю при Міністерстві охорони навколишнього середовища недавно провів дослідження якості води в річках, що протікають в п'яти округах Пекіна, повідомляють «Пекінські новини» (Beijing News).

Згідно з доповіддю Державного агентства екології, ступінь забруднення водних джерел у столиці Китаю та її передмістях перевершує нормативи, які вважаються безпечними.
Так, у всіх зразках води, взятих у 37 річках і каналах, що протікають по території Пекіна та його передмість і впадають у п'ять основних річок Чаобайхе, Юндінхе, Дацінхе, Цзіюньхе і Північний канал, кількість забруднюючих речовин перевищило встановлені межі безпеки, а деякі проби взятої води були забруднені до небезпечного для життя рівня.
Найзабрудненішим виявився Північний Канал ― одна з п'яти головних річкових систем муніципалітету (90% дренажної системи центральних районів Пекіна і 70% населення міста використовують його воду). У ході перевірки якості води Північного Каналу, процес хімічного окислення показав, що кількість забруднювачів (органічних і неорганічних сполук) у ній перевищила норматив у майже в 95 разів.
Тести також виявили у Пекіні великі зони неповного збору стічних вод. Як з'ясувалося, лише 60―70% площ густонаселених міських районів столиці обслуговуються і підключені до якої-небудь системі очищення стічних вод. На сьогоднішній день велику кількість стічних вод продовжують скидати прямо в ріки.

У 2012 році «Екологічний вісник Пекіна» представив звіт Пекінського муніципального бюро з охорони навколишнього середовища. У ньому наголошується, що за результатами моніторингу води 88 річок навколо Пекіна встановлено, що 42,1% обсягу цих водних джерел має найгіршу якість.

Онкологічні села

Небезпечні рівні забруднення води спостерігаються не тільки в Пекіні. За даними Державної станції моніторингу

довкілля, 90% водних систем материкового Китаю серйозно забруднені поблизу всіх великих китайських міст. Понад 50% джерел водних ресурсів міст не відповідають нормативним показникам питної води. Крім того, у зв'язку із забрудненням багатьох річок і озер хімічними та промисловими відходами, воду в них визнали токсичною.

Як передає радіо «Вільна Азія», з 80 000 хімічних і фармацевтичних підприємств Китаю, більше 10 000 розташовані в безпосередній близькості від житлових районів, а 23% з них ― у 5 кілометрах від водних ресурсів. Багато малих та середніх підприємств хімічної промисловості роками скидають свої стічні води прямо в ріки та струмки.

Вчений Лю Лі з Університету Центрального Міссурі зазначив Liberty Times, посилаючись на офіційні дані, що в Китаї на 2010 рік налічувалося вже не менше 241 «ракового села». Цей термін стали використовувати недавно для опису численних малих міст і сіл, розташованих поблизу забруднених джерел води, де зафіксована висока захворюваність на рак, і де смертність населення перевищує звичайну норму.

За останні 30 років показник смертності від раку в Китаї збільшився на 80%. Щорічне число людей померлих від різних онкологічних захворювань становить до 2,7 млн, тобто від раку помирає кожен четвертий китаєць. На думку Лю Лі, основна причина появи цих ракових селищ ― забруднення води промисловими відходами.

Альберт Дін і Барбара Гей, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...