• Нерухомість в США та Європі скуповують китайці

  • Неділя, 29 вересня 2013 року
Під час нещодавнього суду над представником китайської еліти Бо Сілаєм — колишнім членом Політбюро, прокурори представили докази того, що його дружина Гу Кайлай купила віллу у Франції вартістю більше $3 мільйонів. Сім’я Бо є не єдиним прикладом того, як китайські високопосадовці виводять за кордон свої активи та перевозять членів сімей, в тому числі в країни Європи, Австралію, Канаду та Сполучені Штати.
Цзен Вей, син ще одного колишнього члена Політбюро Цзена Цінхуна, в 2008 році заплатив $28 мільйонів за старовинний маєток в східному передмісті Сіднею, повідомило видання Sydney Morning Herald у квітні 2010 року.
За місцевими законами китайці не можуть вивезти за кордон більше $50 тисяч за рік, повідомляє державне ЗМІ Сіньхуа.
Тим не менш, в період з 2000 до 2011 року з країни було незаконно виведено порядку $3,79 мільярда, йдеться в доповіді, оприлюдненій у жовтні 2012 року аналітичною організацією Глобальна фінансова цілісність. Це дозволяє краще уявити, в якому контексті виникає попит на нерухомість з боку китайських багатіїв.
Ванкувер часто називають гаванню для високопоставлених чиновників китайської компартії, які шукають місце за кордоном, щоб перевезти свої сім’ї. В західній канадській столиці близько 20% населення наразі становлять вихідці з Китаю, повідомила японська загальнонаціональна газета «Асахі Сімбун» в кінці 2012 року.
Агенти з нерухомості говорять, що по всій Європі китайські багатії скуповують першокласне, віп-житло, в тому числі на французьких виноградниках, будинки в середньовічних містечках в Італії, а також розкішні пляжні будиночки в Іспанії, повідомляє Сіньхуа.
Китайці також купують новозбудовані квартири в Парижі та Лондоні, де є хороші школи для їхніх дітей.
За даними Національної асоціації ріелторів США, китайці разом з канадцями — група покупців нерухомості, що найбільш швидко зростає.
Кіпр, Португалія та Греція на півдні Європи стали останньою мішенню для багатих китайських покупців житла, повідомляло видання Bloomberg у статті за 21 серпня.
Однак сім’ї високопоставлених партійних і державних чиновників часто приховують свій статус, коли купують маєтки та іншу власність.
«Спільним для них є те, що вони схильні уникати контактів з іншими та обмежують коло спілкування невеликою групою людей, яким довіряють», — розказала китаянка, яка знайома з десятком китайських партійних чиновників, які проживають у Канаді, повідомляло «Асахі Сімбун».
Агент з нерухомості в північній Каліфорнії розказала «Великій Епосі», що минулого року вона працювала з однією такою китайською парою, яка хотіла купити будинок в Пало-Альто приблизно за $3 мільйони. Коли вона поцікавилась, яким бізнесом вони займаються, вони відмовились відповісти.
Джейн Лінь, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...