• Китайського чиновника вбили на допиті

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 14 вересня 2013 року

Міська прокуратура Цюйчжоу в Китаї зайнялася справою шістьох інспекторів місцевої комісії з перевірки дисципліни, які втопили у ванні з крижаною водою чиновника, домагаючись від нього зізнання в отриманні великого хабара.

Як повідомляє газета Beijing Times, 42-річний партійний функціонер Юй Ційі був втоплений 9 квітня 2013 року, коли його викликали на допит за підозрою у скоєнні незаконної земельної угоди.

Головний інженер держпідприємства міста Веньчжоу в провінції Чжецзян помер під час так званого процесу «шуангун» або «подвійної вказівки». Ця система дисциплінарних розслідувань застосовується компартією Китаю виключно щодо високих чиновників. Підозрюваному призначається час і місце, куди він повинен з'явитися для «бесіди».

На допиті слідчі роздягли підозрюваного і опустили його у ванну з крижаною водою. Коли Юй Ційі перестав подавати ознаки життя, його доставили до лікарні. Через кілька годин чоловік помер від легеневої дисфункції. На тілі жертви також зафіксовані численні синці та садна.

Наразі слідчі процесу «шуангуй» заарештовані. Всім їм пред'явлені звинувачення в навмисному заподіянні шкоди здоров'ю людини, яке викликало смерть.

У той же час сім'я потерпілого не може захистити їхні інтереси в суді, оскільки їхньому адвокату відмовили надати матеріали справи для ознайомлення.

Цей випадок застосування тортур правоохоронними органами КНР ― лише один з небагатьох, який став надбанням громадськості. Як повідомляла раніше «Велика Епоха» з посиланням на звіт Центру досліджень прав людини при університеті м. Гуанчжоу, майже 50% «зізнань» у Китаї видобуваються під тортурами.

Крім того у країні в 1999 році був створений спеціальний «Комітет 610» або «Офіс 610» (за датою створення: 10 червня), якому підконтрольні всі правові органи в Китаї. Ця структура може вільно заарештувати, «промити» мізки, піддати тортурам або вбити кожного, хто потрапив у список «ворогів народу».

-----------------------------------------------------------------------------------------

Китайський режим переживає кризу Пропонуємо ознайомитися із спецрубрикою нашого видання «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до краху режиму, що здійснював жорстокі переслідування свого народу протягом останніх більше ніж 10 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...