• Китайські виробники соків використовують гнилі фрукти

  • Субота, 28 вересня 2013 року

Бутылки сока Хуэйюань выставлены на продажу в одном из супермаркетов в Китае, 3 сентября 2008 года. Три крупнейших производителя соков в Китае — Хуэйюань, Хайшэн и Андре — были уличены в использовании гнилых фруктов для производства. Фото: Liu Jin/AFP/Getty Images Пачки соку Хуейюань виставлені на продаж в одному з супермаркетів у Китаї, 3 вересня 2008 року. Три найбільші виробники соків у Китаї — Huiyuan (Хуейюань), Haisheng (Хайшен) і Andre (Андре) — були викриті у використанні гнилих фруктів для виробництва. Фото: Liu Jin/AFP/Getty Images

Акції найбільших компаній-виробників соків, зареєстрованих у Гонконзі, втратили в ціні до 5% 23 вересня, на наступний день після викриття в пресі. Компанії звинувачувались у використанні величезної кількості зіпсованих і гнилих фруктів для виробництва соків.

У місті Сюйчжоу провінції Цзянсу продавець фруктів, який віз на триколісному велосипеді гнилі фрукти, був відвертий із репортером, який поцікавився у нього, куди вони підуть.

«Ці фрукти не можна продавати людям для їжі, — сказав продавець, який представився як Ван. — Вони для компаній, що виробляють соки». Він вказав на велику компанію Andre, яка розташовувалась через дорогу. «Напевно, я зможу зібрати достатньо фруктів до завтра і відвезти їх туди», — сказав продавець репортерові великого китайського видання «Діловий Вісник» 21 століття.

«Чим ближче до триколісного велосипеду з фруктами, тим гірше пахло, — описав ситуацію репортер. — З велосипеда стікала рідина, і всюди були мухи».
Разом з підприємством Andre в провінції Цзянсу, були викриті й інші компанії, які використовували зіпсовані фрукти. Ними виявилися Huiyuan (Хуейюань), Haisheng (Хайшен) з провінції Аньхой, які мають виробництва і в інших провінціях. Компанії, як правило, розташовувалися в тих районах, де виробляли найбільшу кількість фруктів.

Місцеві фермери поділили плоди, які вони продають, на сорти: хороші йдуть на продаж людям, гіршої якості — на консервні заводи, а найгірші, в тому числі ті, що гниють, — в компанії, що виробляють соки.

Пан Чень, власник фруктового ринку в Даншан, в центральній провінції Аньхой, сказав репортерові, що кожен день він поставляє в середньому від 20 до 30 тонн «сліпих фруктів» для виробників соків. Іноді він привозить більше 60 тонн. «Сліпими фруктами» називають гнилі або зіпсовані плоди.

Чень говорить, що купує тонну таких фруктів за 400 юанів ($65,35) у фермерів, а компаніям продає за 450 юанів ($73,52).

У свою чергу компанії з виробництва соків Huiyuan і Andre заявили китайським ЗМІ, що з їхніми фруктами все в порядку. Однак після того, як у ЗМІ з’явилися повідомлення про недоброякісну продукцію, Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів провінції Аньхой призупинило виробництво, очікуючи, коли проблема вирішиться, повідомляє державне ЗМІ Сіньхуа.

У 2012 році сік Huiyuan займав половину внутрішнього ринку. А згідно з даними, представленим на сайті компанії Haisheng, 95% їхньої продукції йде на експорт, в тому числі в Північну Америку. 20% яблучного соку у світі експортують саме вони.

Читайте також:

П'ятірка продуктів з Китаю, які не радять купувати

Підписатися:

Коментарі