• Чи не забагато продукції з Китаю в магазинах?

  • Четвер, 26 вересня 2013 року

Люди з усього світу вважають, що потрібно підтримувати місцевих виробників, купуючи їхню продукцію, а також вважають, що якість товарів, виготовлених в Китаї, часто невисока. Про це журналісти Великої Епохи дізнались, коли розпитали людей від Індії до Бразилії про те:

«Чи не забагато продукції виробляється в Китаї?»

П'ятигорськ, Росія

Тетяна Мачехіна, 57 років, вчитель іноземних мов

Я думаю, що зараз ринки багатьох країн, не тільки Росії, наводнила китайська продукція. ЗМІ нерідко повідомляють про низьку якість китайських товарів та випадки, коли в продаж поступали продукти з отруйними речовинами або підпільного виробництва. Але раніше, до Культурної революції, товари, які ввозились із Китаю, дуже цінувались у нашій країні. Це були парасольки, жіночий та чоловічий одяг. Я пам’ятаю, як мій дід, відомий у місті кравець, із захопленням розповідав про якість тих речей, казав, як акуратно і красиво вони були пошиті. Це говорить про те, що люди цінували свою роботу, а не думали тільки про прибуток, як зараз.
Джимпі, Австралія

Крістін Блекберн, 40 років, оцінювач, працює в сфері роздрібної торгівлі

Якщо Китай як країна, що розвивається, може поставляти продукцію, на яку є попит на австралійському ринку, то не можна сказати, що вони виготовляють забагато. Я думаю, що перш за все потрібно купувати продукти, вироблені місцевими виробниками. Якщо те саме випускають в Австралії — краще купувати це. З екологічної точки зору це краще — так можна скоротити витрати на перевезення тощо. Але якщо така продукція не доступна або не виробляється в країні, то я не бачу проблеми в тому, щоб купувати імпортоване з Китаю.
Сан-Франциско, США

Джон Еверс, 47 років, студент

Важко однозначно відповісти на це питання, тому що якщо так подумати, то хто може заборонити виготовляти їм все, що вони хочуть? Знову ж таки, якщо занурюватись у питання соціалізму, капіталізму, того, що значить справедливий ринок… Мене особливо не хвилює, скільки вони виробляють, просто хотілося б, щоб прибуток, який від цього отримують, розділяли трохи більш рівномірно.
Афіни, Греція

Уранія Меліта, 30 років, агроном

Так, [забагато], це тому що виробництво багатьох продуктів перевезли до Китаю через те, що там дешева робоча сила.
Сальвадор, Байя, Бразилія

Еванільда Сакраменто Сантана, 18 років, студент

Я дивлюсь на позначки на продукції та на матеріали, з яких все це виготовляється. Якісь продукти кращі, якісь гірші, і термін споживання залежить від того, як їх зберігати. Китайці знають, що все одно продадуть свій товар, і це — одна з причин того, чому їхні товари одноразові. Частина китайських товарів має низьку якість.
Дубай, Об'єднані Арабські Емірати

Сахар Махмуд, 21 рік, студент

Так, думаю, що забагато, тому що практично на всьому зараз є бірочка «зроблено в Китаї». Але я вважаю, що до цього не слід ставитись негативно, тому що товари відомих брендів, які виробляються в Китаї, зазвичай мають високу якість за досить помірну ціну.
Колумбія

Луїс Альберто Суарес Мендес, 36 років, інженер-технолог

Я думаю, що Китай є сильним виробником завдяки своїй дешевій робочій силі, відсутності контролю за професійними та екологічними ризиками, а також відсутній системі соціального забезпечення, яка б захищала працівників. Китай скористався цим і зробив виробництво в цій країні менш витратним, ніж в інших. Це, безумовно, впливає на вітчизняних виробників: їм потрібно буде подбати про те, щоб знизити витрати на виробництво або змінити фокус свого бізнесу.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія

Єва де Жені, 36 років, студент-архітектор

Насправді я не купую товари в супер-дешевих магазинах, але немає сумнівів, що продукції з Китаю дуже багато. Я не дуже заглиблювалась в цю тему, але знаю, що більшість взуття, одягу та електронних виробів, які ми купуємо, походить із Китаю. Якби так сильно не розкуповували такі товари, імпортери б не отримували таких прибутків. Це дійсно важко уявити, як робітники працюють в таких жахливих умовах, у в’язницях та майстернях, де вони просто експлуатуються. Уряди країн дбають тільки про економічні показники. Як покупці ми можемо вплинути на ситуацію, це точно.
Київ, Україна

Євген Пацьора, 22 роки, студент

Однозначно це погано. Я ставлюсь до китайського виробництва погано. Якщо це суто китайський бренд, то якість буде гіршою, ніж у випадку, коли якась компанія розмістила свій завод на території Китаю, і техніка, люди та обладнання працюють в Китаї. Такі країни як Японія, Англія, Німеччина — вони не можуть на своїй території розмістити таку велику кількість заводів, як у Китаї. В Китаї дешева робоча сила, забрудненням повітря вони особливо не переймаються.

Якщо це бренди відомі, і розміщені їхні заводи на території Китаю — тоді нічого, але якщо це чисто китайська продукція, тоді нічого доброго про неї не можу сказати.
Стежте за всесвітнім опитуванням кожного тижня. Кореспонденти Великої Епохи розпитують людей із різних країн світу про їхнє бачення місцевої ситуації та світових тенденцій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...