• Чи корисні нові технології?

  • Понеділок, 16 вересня 2013 року
Нові технології роблять життя людини більш зручним, проте інколи несуть і негативні наслідки для екології та здоров’я. Про те, як люди з різних куточків світу ставляться до цього питання, дізнавались журналісти Великої Епохи, коли запитували про те,

«Нові технології йдуть на користь чи шкодять людям?»Сан-Франциско, США


Джеремі Лібаргер, 29 років, маркетолог

Я не знаю, що відповісти: так чи ні. Я думаю, це залежить від того, яку саме технологію ми маємо на увазі. Люди використовують технічні досягнення по-різному. Не думаю, що нові технології самі по собі можна назвати поганими чи добрими. Люди можуть використовувати їх як для здійснення чогось хорошого, так і для поганих дій. Але навіть в такому контексті я не впевнений, що ми можемо назвати щось однозначно негативним. Люди зараз надто поглинені новими технологіями, і це, можливо, погано, тому що це ізолює їх один від одного.


Київ, Україна


Костянтин Кальцев, 22 роки, будівельник

Вони приносять користь. В усьому користь, в тому числі в зручності. Розвиток в технологічному плані попереджає екологічні проблеми.


Карлсборг, Швеція


Інге Йоханссон, 62 роки, інженер-механік

Я думаю, що в цьому є і добре, і погане. Нові технології можуть допомогти великій кількості людей, проте багатьом можуть і зашкодити. Наприклад, є хакери, що беруть участь у фінансових злочинах. Не так добре і те, що молоде покоління без цього жити не може. Чим старші люди, тим більш помірно вони можуть ці технології використовувати. Вони відправляють електронну пошту іноді.


Дубай, Об'єднані Арабські Емірати


Наташа Прадіп, 21 рік, контент-менеджер

Технічний прогрес впливає на добробут людей прямо і опосередковано. Дерева викорчовуються, щоб на їхньому місці відкрити фабрики. У виробництві все частіше використовується не наймана сила, а передові технології. Таким чином, збільшується безробіття, ростуть викиди шкідливих випаровувань в атмосферу — негативних наслідків технічного прогресу, як правило, більше, ніж позитивних.


Лермонтов, Росія


Іван Шотров, 31 рік, спортсмен/інструктор

Я вважаю, що, в основному, нові технології несуть користь. Але, звичайно, високотехнологічні новинки тут доступні не багатьом, я в основному маю на увазі нові розробки у сфері медицини. Щодо інших галузей, мені важко сказати.


Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія


Хуані Валерон Санчес, 58 років, агентство з працевлаштування

Розвиток нових технологій забезпечує нас такими інструментами, які дозволяють легше виконувати наші щоденні обов’язки. Вони забезпечують нам доступ до більшої кількості інформації, необхідної для професійного розвитку. Нові технології дозволяють виконувати нашу роботу скоріше та з меншою кількістю помилок. Це привносить організованість в різні сфери діяльності, це покращує наше життя. Тому я вважаю, що нові технології дуже корисні для людини.


Ліма, Перу


Лідія Діас, 42 роки, шкільний вчитель

Я думаю, що нові технології і корисні, і шкідливі для людини одночасно. Корисні, тому що за допомогою комп'ютерів, ми можемо дізнатися більше про те, як зберегти здоров’я, як справитись із захворюваннями, як запобігти їм, чим краще харчуватись. Діти можуть знайти інформацію, щоб написати домашнє завдання. А шкідливе те, що це шкодить розумовому розвитку дітей — вони стають лінивими, не читають книг, стають залежними від комп’ютерів. Я думаю, що технології потрібно розвивати ще більше — довести їх до того, щоб людям не потрібно було працювати, щоб людей замінили машини.


Сан-Паулу, Бразилія


Хосе Карлос Берг, 50 років, адміністратор

Ця технічна революція шкодить суспільству. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) відзначає, що негативні наслідки проявляються у більшості молодих людей та дітей — фізична активність у них замінюється сидінням перед комп’ютером або телевізором, вони їдять солодощі, що їм шкодять. Це викликає збільшення холестерину та розповсюдження такого захворювання, як діабет та інших.
Стежте за всесвітнім опитуванням кожного тижня. Наші кореспонденти дізнаються у людей з багатьох куточків світу про їхнє ставлення до тих чи інших питань.
Підписатися:

Коментарі