• Які проблеми маркування харчових продуктів

  • Середа, 22 травня 2013 року
Головне, що люди з різних куточків світу хотіли б змінити в маркуванні продукції, — це щоб склад на упаковках харчових продуктів писався чесно. Такий висновок зробили журналісти Великої Епохи, коли ставили людям, що живуть у різних країнах та на різних континентах, таке питання:

«Щоб ви хотіли покращити в сфері маркування харчової продукції?»Сіетл, США


Суніта Мішра, 44 роки, лікар

Наразі маркування є надто складним. Подається багато інформації, яку людям не обов’язково знати. Потрібно зробити маркування простішим. Іноді ЗМІ жваво обговорюють питання про те, що важливо знати властивості їжі. Іноді розповідають про білок, іноді про вуглеводи, про жир. Люди вже заплутались і дивляться на ці речі байдуже, вони не розбираються, що насправді є здоровим, а що ні.


Бангалор, Індія


Четан Ханчате, директор фірми, що виробляє харчові продукти

Маркування — це головний продавець продукту. З появою нанотехнологій упаковки продуктів повинні стати теплочутливими і оснащеними голосовими сигналами або підсвіткою, коли споживач бере цей продукт. Можливо, кілька частин упаковки мають світитись: інгредієнти, споживна цінність або наповнювач. Або наповнювач має озвучуватись — це зробить похід за покупками справжньою насолодою для споживачів. Я впевнений, це сприятиме зростанню продажу продукції і зміцнить позиції окремих брендів.


Еслов, Швеція


Хампус Содерблом, 21 рік, медичний працівник

Так, насправді одну річ можна було б покращити, щоб полегшити вибір продукту. На виробі можна писати його оцінку від А до F, наприклад, де А — це буде повністю здорова їжа без домішок, а F — їжа, наповнена консервантами та добавками. Така система дозволить швидко обирати харчові продукти і не потрібно буде читати їхній склад увесь час.


П’ятигорськ, Росія


Теніщева Тетяна, 47 років, лікар

Я думаю що необхідно ставити на етикетці спеціальні позначки, які б указували на якість продукції. Всі інгредієнти повинні друкуватися не дрібним шрифтом, а таким, щоб навіть людина з поганим зором могла легко прочитати. Консерванти, ГМО [генетично модифіковані організми] та інші хімічні добавки повинні виділятися червоним кольором. Але головне — щоб якість і склад продукту відповідали тому, що написано на етикетці.


Київ, Україна


Алла Попова, 72 роки, пенсіонер

Звичайно, хотілося б, щоб воно було чесним. Мені здається, що інгредієнти вказують неправильно, а деякі взагалі приховують. Хоча пишуть, що без ГМО, в ньому може бути і ГМО. Як подивишся телевізор, то і не хочеться йти в магазин. Воно все виявляється жахливої якості. Коли м’ясо псується, його вимочують у марганцівці й використовують для виготовлення шашликів та стейків — воно все поганої якості та шкідливе для здоров’я.


Дубай, Об’єднані Арабські Емірати


Ашвата Махеш, 19 років, студентка університету

Разом з торгівельною маркою, етикетки мають велике значення під час вибору харчових продуктів. Їхні інгредієнти особливо цікавлять людей, які дбають про своє здоров’я або мають якісь особливі вимоги до їжі, наприклад, є вегетаріанцями. Тим не менше, у суспільстві обговорюють і те, наскільки правдива інформація вказується на упаковці навіть тоді, коли її перевіряють спеціальні установи. Зрештою, покупці покладаються на те, що компанія-виробник чесно вказує вміст продукції.


Ареньс-де-Мар, Іспанія


Хосе Родрігес, 57 років, працівник готелю

Так, потрібно, щоб докладно писали вміст та склад на упаковці, а також правильно перераховували домішки та консерванти.


Ліма, Перу


Беатріс Росалес, 45 роки, продавець десертів та солодощів

Я думаю, що останнім часом маркування харчових продуктів покращилося. Раніше я купувала продукти на вагу, але тепер купую тільки фасовані, тому що помітила, що те, що продається на вагу, виготовлено або зберігається в поганих санітарних умовах. Я роблю свої десерти якісно, тому що їх споживають люди. Прибуток не такий важливий як те, що ми повинні дбати про здоров’я. Навіть для своїх тварин я купую фасовану продукцію.


Афіни, Греція


Евангелія Батс, 42 роки, графічний дизайнер

Так, я хотіла би, щоб вміст продукту зазначали повністю.


Ітатіба, штат Сан-Паулу, Бразилія


Сінтіа Монма, 30 років, медик

На мій погляд, повинен використовуватися шалон для маркування певної інформації, такої, наприклад, як «містить глютен» або «містить фенілаланін», щоб не потрібно було ці відомості шукати по всій упаковці.
Стежте за всесвітнім опитуванням на різні теми кожного тижня. Кореспонденти Великої Епохи розпитують людей з різних країн світу, що вони думають з того чи іншого питання у місцевій або світовій перспективі.
Підписатися:

Коментарі