• Чи покращиться рівень життя в 2013 році — опитування

  • Вівторок, 30 квітня 2013 року
В той час як жителі окремих країн сподіваються на економічний підйом, інші ж вважають, що попереду їх чекають важкі часи. Кореспонденти Великої Епохи опитали людей від США до Греції про те, яким на їхню думку буде 2013 рік в економічному плані?


Штат Каліфорнія, США


Дуг Скалія, 42 років, торговий представник

Я думаю, що ситуація покращується. У нас тут є перспективні компанії, є нові підприємства, які працюють з інноваційними технологіями. Вони тільки починають, і це для них дуже хвилююче. Існує багато можливостей. Є і зростання, і перспективи для багатьох людей. Звісно це те, що я бачу в районі затоки Сан-Франциско, оскільки часто буваю там. Але я знаю, що і в інших місцях люди відчувають те саме. Мої друзі з різних кінців країни, на Східному узбережжі, вони теж відчувають це.


Лунд, Швеція


Сара Феран, 34 роки, лінгвіст

Багато чого погіршилося останнім часом. Заробітна платня, наприклад, така ж, як і 10 років тому, але все дуже подорожчало, і якість товарів не завжди найкраща. Важко живеться розлученим матерям, які залишаються одні зі своїми дітьми, або людям, які переїжджають до Швеції з інших країн. В той же час з’являються нові iPhone, iPad та все інше, і щоб дозволити собі все це, потрібно важко працювати. Так що у мене склалось враження, що життя не стане кращим та легшим в найближчому майбутньому.


Київ, Україна


Муелі Людмила, 51 рік, препаратор

По-своєму я оптиміст, і, звичайно, хочеться вірити, що буде краще. В економіці я не дуже розбираюсь. В житті бачу, що, може, стає і гірше: десь не виплачують зарплати останнім часом, навіть там, де я працюю ходять чутки, що будуть відправляти у відпустку за свій рахунок, недостатньо фінансування.


Афіни, Греція


Афанасій Васілакіс, 37 років, податковий адміністратор

Економічне майбутнє нерадісне, є розчарування, перспектив не видно, і не почуваєш себе у безпеці. Недостатньо робочих місць для молоді. Немає рівної заробітної платні, як це має бути за Європейською Конвенцією. У всіх помилках, яких припустились в попередні роки, винне попереднє покоління, але фактично доводиться розраховуватись за це молодим. Щоб вирішити ці проблеми, потрібні зміни, такі, щоб можна було знову з оптимізмом жити в нашій країні.


Маручидор, Австралія


Пол Севедж, 53 роки, менеджер готелю

Я вважаю, що до цього року економічний прогноз для Австралії був досить хороший, але я можу припустити, що тепер все зміниться. В основному, оскільки Вейн Свен [заступника прем'єр-міністра та голова казначейства] заявляв про те, що цього року дефіцит в країні становитиме $7,28 мільярдів. Враховуючи тенденції щодо видобутку корисних копалин та «голландську хворобу» [залежність бюджету від окремого сектора економіки] перспективи вимальовуються не дуже позитивні. І не будуть відшкодовувати податок на вуглецевий слід в тому розмірі, як сподівались. Так що я думаю, що цей рік не буде успішним.


Дубай, Об'єднані Арабські Емірати


Алі Хасан Шахід, 23 роки, кошторисник

Хоча орендна плата за квартири росте, і до повного економічного відновлення ще далеко, але важко заперечувати, що економічна ситуація приходить до ладу. Ви можете бачити, що багато проектів готуються для Експо-2020, і вже не за горами той час, коли Дубай стане одним із найважливіших туристичних місць.


Торонто, Канада


Нельсон Вайзман, професор університету

В останні кілька років в своїх прогнозах Банк Канади та більша частина великих банків переоцінювали можливе економічне зростання Канади. Я вважаю, що 2013 рік не стане винятком. Банк Канади і Королівський банк Канади (RBC) вже понизили свої прогнози щодо зростання на цей рік. Я очікую зростання в діапазоні від 1,1% до 1,4%. Банк Канади зараз анонсує 1,5%, а Королівський банк Канади — 1,8% зростання. Багато чого залежатиме від цін на енергоносії та інші корисні копалини, попиту на експорт, насамперед з Канади до США, та в другу чергу до Китаю. Також на темпах зростання позначиться стан житлового сектора Канади, який демонструє ознаки життя.


Ампаро, Сан-Паулу, Бразилія


Едуардо Рібейро, професор університету

Якщо не буде податкової реформи в Бразилії, то ми пропали. Мій економічний прогноз на 2013 рік базується на звіті СОТ щодо майбутньої економічної ситуації в світі. Наша економіка зараз переживає складний етап через зниження зростання торгівлі. В розвинених країнах простежується уповільнення імпорту і слабкість експорту, але СОТ робить обережні кроки, тому що країни-члени організації, як і раніше, дбають про покращення торгових відносин. Але 2013 рік не буде таким, як 2012-й в плані ведення бізнесу в рамках СОТ.Стежте за всесвітнім опитуванням Q&A кожного тижня. Кореспонденти Великої Епохи розпитують людей з різних країни світу про їхній прогноз щодо місцевої та загальної ситуації.
Підписатися:

Коментарі