• Чому ресторани Китаю втрачають прибуток?

  • П'ятниця, 13 вересня 2013 року

Официант выходит из кухни ресторана в городском округе Цзяюйгуань северо-западной провинции Китая. Фото: Ed Jones/AFP/Getty Images

Офіціант виходить із кухні ресторану в міському окрузі Цзяюйгуань північно-західної провінції Китаю. Фото: Ed Jones/AFP/Getty Images

Високі податки і зростання операційних витрат призвели до того, що показники прибутку у закладів харчування в Китаї досягли майже найгіршої позначки в 21-му столітті — нижче вони були лише під час епідемії атипової пневмонії.
Спікер міністерства комерції Китаю Яо Цзянь назвав цей стан справ «безпрецедентним» на прес-конференції 28 серпня. Яо сказав, що позитивна динаміка зростання ресторанної індустрії зупинилася в 2008 році, а в 2012 році показник зростання помітно впав. Ще гірше становище виявилося в 2013 році.
Як вважає Яо, така картина — відображення заходів центральної влади, яка хоче покласти край тому, що чиновники витрачають державні кошти на шикарне життя, походи по ресторанах класу «люкс» і т.д., повідомив 29 серпня «Цайцзін», провідний діловий журнал Китаю.
Але на думку Бянь Цзяна, помічника директора Китайської асоціації кулінарів (КАК), це лише «остання крапля, що переповнила чашу».
У КАК відзначили, що щомісячний рівень банкрутств для ресторанів становить близько 15%, і особливо тяжко дорогим ресторанам.
Тянь повідомив «Цайцзін», що галузь страждає від тиску з усіх боків. Наприклад: зростає вартість оренди, підвищується рівень зарплат, збільшується вартість харчових продуктів і напівфабрикатів, і стає все складніше виплачувати податки. Наразі, згідно з дослідженням, проведеним асоціацією, налічується 46 видів податкових зборів, які повинні виплачувати заклади харчування, зокрема: податок на будівництво в місті, податок на освіту, податок на місцеву охорону, на управління водозборами, на поліпшення навколишнього середовища тощо.
Інформація КАК показує, що середній показник щорічних витрат на оренду збільшився на 8%, у першій половині 2013 року трудові витрати зросли на 10%, а витрати на сировину і напівфабрикати — на 10%.
«У містах першого рівня, таких як Шанхай, середня рентабельність у галузі становить 7%, і лише 10% закладів харчування здатні досягти прибутковості», процитував портал Yicai.net Цзінь Пейхуа, заступника начальника Шанхайської асоціації кулінарів.
«У решти закладів становище ще гірше», — сказав Цзінь.
Гу Сяохуа, Велика Епоха
Читайте також:

У Китаї закривається багато ресторанів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...