• У багатих свої примхи: як витрачають гроші заможні китайці

  • Субота, 21 вересня 2013 року

Є така приказка: американці знають, як витратити гроші, а китайці ― як їх зберегти. Однак все швидко змінюється, і багато китайців вже не проти витратити непомірну кількість грошей на найхимерніші речі. Нижче сім найбільш цікавих способів марнотратства, якими захоплені в Китаї.

1. Божевільна пристрасть до нерухомого майна

У сучасних китайців розвинулась пристрасть до купівлі квартир. Навіть молоді люди, які щойно закінчили виш, прагнуть будь-якими способами придбати нерухомість. А після цього вони самі називають себе «рабами квартир», оскільки беруть позики, які потім доводиться виплачувати все життя.

Недавній звіт, опублікований американською Національною асоціацією ріелторів, показує, що китайські інвестори в період з березня 2011 по березень 2012 роки вклали в нерухомість в Америці близько $9 млрд, завдяки чому в рейтингу серед зарубіжних інвесторів США вони опинилися на другому місці.

Вони часто купують по кілька одиниць відразу, причому за готівку.

2. Волоські горіхи ― не тільки їжа

У стародавні часи в Китаї волоські горіхи цінувалися як іграшки. Їх перекочували навколо долонь, вважаючи, що це поліпшує кровообіг.

Сьогодні ж пара однакових супер-великих волоських горіхів може принести їх власникам десятки тисяч доларів, їх продають багатим китайцям як колекційну річ. Володіння такою рідкісною парою горіхів вважається символом стану в суспільстві.

3. Божевілля на азартних іграх з оцінки вартості жадеїту

Експерти оцінюють ювелірну промисловість Китаю в $32 млрд, включаючи найбільший ринок жадеїту (мінералу зеленого кольору) в світі. Китайці б'ються об заклад, щоб посперечатися, скільки коштує той чи інший необроблений жадеїт, після чого суддя оголошує справжню його вартість. В одну ніч така гра може перетворити перекупників цього каменю на мільйонерів, або в один момент зробити їх жебраками. Існує багато відомих точок по всьому Китаю, де роблять такі ставки.

4. Вишукані місячні пряники

А як щодо місячних пряників, зроблених з чистого золота або срібла? Дивіться не вкусіть ці маленькі чарівні штучки, інакше вам доведеться відвідати стоматолога. Такий набір під назвою «Guobao Chongqiu» обійдеться приблизно в $8000. Причому виготовляють такі комплекти виблискувальних місячних пряників лише в кількості 2000 штук, і більшість з них відправляється в руки урядовців.

5. Пристрасть до накопичення

Пристрасть накопичувати речі розвинулася у китайців ще тоді, коли в Японії сталося ядерне забруднення і всюди ходили чутки про кінець світу. У той час китайський народ почав запасатися сіллю, водою, печивом, свічками, сірниками та іншими товарами, купуючи їх за цінами, які були завищені внаслідок великого попиту.

6. Надлишок передоплатних карт

На додаток до кредиток, фінансовий ринок Китаю наповнили передоплатні карти. Так, минулого року номінальна вартість передоплатних карт, випущених у Китаї, становила більше $326,7 млрд. А загальний оборот роздрібної торгівлі становив 3,43 трлн ― це означає, що покупки за допомогою передоплатних карт становлять майже 10% від загального обсягу роздрібних продажів.

7. Мода на контрафактну продукцію

Нині багато китайців добре знають, де купити контрафактну продукцію. Деякі, віддаючи данину моді, навіть купують підроблені товари. Так, компанія Huaqiang North в місті Шеньчжень є центром продажу фальшивих мобільних телефонів, які в хвилях «контрафактного збуту» розтікаються по всій країні.

Христина Форд, Велика Епоха

Читайте також:

Чоловік стверджує, що від нього народилася половина дітей села

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...