• Місячні пряники — символ Свята середини осені

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 22 вересня 2010 року
Для простого українця 22 вересня 2010 р. — звичайний день. Однак на далекому Сході це — Свято середини осені — одне із найбільш романтичних свят у Китаї та інших країнах Азії. У цей вечір сім’ї збираються разом, милуються повним місяцем і їдять «місячні пряники».

Ритуальна сторона свята передбачає запалювання пахощів на честь легендарної красуні, яка живе на Місяці, на ім’я Чан-Е.

Свято середини осені знаменує собою, згідно з місячним календарем, середину річного циклу. Він припадає на 15-й день 8-го місяця, тобто на повний місяць. У цей день, як вважається, місяць «найяскравіший і найкругліший у році».

Як свідчить легенда, місячні пряники винайшла і вперше спекла Чан-Е, фея, яка в молоді літа полетіла на Місяць, залишивши на Землі чоловіка та сина. Її син ріс сиротою. Одного разу хлопчик захотів приєднатися до компанії дівчаток, щоб пограти з ними. Але вони не хотіли грати з хлопчиком, у якого немає мами.

Хлопчик плакав від образи. Проте святий У Ган вирішив допомогти йому і подарував чарівні туфлі, щоб за допомогою них він міг дістатися до Місяця. Нарешті, Чан-Е та її син зустрілися — вони були дуже щасливі. Сталося це як раз на 15 день 8 місяця. Служниці матері обдарували хлопчика подарунками. Чан-Е спекла синові місячний пряник, зроблений з місячного нектару і місячного борошна.

Проте, коли місячному правителю стало відомо, що простий смертний наважився бенкетувати на Місяці, він розсердився і прогнав хлопчика назад на Землю, відібравши чарівні туфлі. Поступово спогади сина Чан-Е про цю зустріч тьмяніли, і залишився лише смак місячних пряників на губах, який нагадував йому про матір.

Хлопчик підріс і набув влади. Він звелів своїм підданим щороку у 15 день 8 місяця в пам’ять про матір пекти місячні пряники — круглі, як Місяць.

Готувати ж місячні пряники слід так:

З’єднайте пів ст. ложки соди, півтори ст. ложки води, 400 г патоки і 100 мл кукурудзяної олії, збийте масло і залиште на 4–5 годин.

Додайте пару крапель темного соєвого соусу і обережно просійте 550 г борошна, безперервно замішуючи м’яке тісто. Залиште тісто на 6–7 годин.

Розділіть тісто на однакові кульки по 50 г кожен.

Крім тіста, місячні пряники потребують начинки:

Покладіть в одну миску 100 г підсушеного мигдалю, 125 г очищених і нарізаних волоських горіхів, 100 г підсушеного динного насіння, 100 г порізаної зацукрованої дині, 75 г порізаних цукатів з мандарина, 100 г підсушеного кунжутного насіння, 2 ст. ложки бренді, 150 г цукру, 1/4 ст. ложки темного соєвого соусу, 50 г кукурудзяного масла і 90 мл холодної води. Потім додайте 75 г рисового борошна і розмішайте. Зліпіть рівні порції по 100 г кожна.

Руками в борошні загорніть у тісто начинку. Закріпіть краї. Посипте трошки місячні пряники борошном. Кожен пряник покладіть у формочку і постукайте по ній. Викладіть на деко і в духовку, нагріту до 180°С. 8 хвилин до золотистої скоринки — і місячні пряники готові.

Щоб приготувати правильно місячні пряники, потрібно також знати деякі секрети:

Дайте тісту полежати більше п’яти годин, щоб воно трохи затверділо і стало більш еластичним.

Не забувайте про патоку — це основний інгредієнт, що допомагає місячним пряникам простояти довше.

Щоб випечені місячні пряники злегка пом’якшилися, залиште їх незакритими на кілька днів.

Темний соєвий соус використовується для надання тісту більш темного відтінку.

Для приготування місячних пряників Вам знадобляться круглі формочки — тоді вони вийдуть у формі Місяця.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...