• Ювелірні вироби з нефриту — мода стародавнього Китаю

  • П'ятниця, 21 червня 2013 року

У традиціях Китаю нефрит називали «каменем з небес». Через свою витонченість, довговічність і красу він став символом людської гідності. Сьогодні один тайванський майстер використовує ювелірні вироби з нефриту як елемент відродження стародавньої культури Китаю.

Ювелірні вироби з нефриту — мода стародавнього Китаю

Майстриня Ван Пейнань і деякі з її робіт — ювелірних виробів з нефриту.
Фото: Ван Пейнань

Ван Пейнань проводить виставку ювелірних орнаментних виробів з нефриту у меморіальному залі Sun Yat-Sen у Тайбеї з 13 травня. Ван цікавилась китайською культурою з юних років і створила такі чарівні орнаментні прикраси з нефриту, які носили китайський пані у давні часи. Це спонукало її до створення сучасних ювелірних виробів з нефриту, шматочки якого вона збирала багато років.

В інтерв’ю Великій Епосі вона сказала, що прикраси з нефриту були дуже популярними у стародавньому Китаї, але нині про них забули. «Я думаю, що це ганьба. Після незначного редизайну та обробки шматочків нефриту можна створити модні речі, якими вони були за стародавніх часів».

Ідея Ван полягає в тому, щоб повернути до життя ці стародавні речі. Кожен з них є унікальним шедевром з дорогоцінними металами і камінням, які природно доповнюють нефрит.

Ван Гуанцін, дідусь Ван, був відомим каліграфом, а її брат — відомий художник, що малює чорнилами. Майстриня вивчала мистецтво квіткового аранжування, як китайського, так і західного близько 20 років і вважає, що традиційному китайському мистецтву властиві всеосяжність і природність.

«Мистецтво — це стиль мого життя», — сказала Ван. За її словами, нефрит носили багато придворних жінок стародавнього Китаю, тому цей камінь є важливою частиною культури. Ювелір сказала, що своїми творами вона виражає свої життєві прагнення, і сподівається, що таким чином посприяє тому, що традиційні естетичні цінності Піднебесної повернуться назад у життя сучасних людей.

Чжун Юань, Велика Епоха


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...