Вівторок, Січ 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайські ієрогліфи: розумний і здібний

Четвер, 21 березня 2013 року
Epoch Times | Epoch Times

Якщо хочете розібратися в якомусь питанні, спочатку послухайте, поспостерігайте, а потім ретельно обміркуйте. Такий глибокий зміст закладено в китайському ієрогліфі 聪 («Цун»), який перекладається, як «розумний» або «здатний». Друге його значення — здатність чути.

Китайський ієрогліф «Цун» означає «розумний» або «здатний». Ілюстрація: Велика Епоха

Китайський ієрогліф «Цун» означає «розумний» або «здатний».

Ілюстрація: Велика Епоха

Якщо ви не бачите ієрогліфів у цій публікації, вам необхідно встановити підтримку китайських ієрогліфів.

«Цун» складається з трьох частин: 耳 — «вухо» (ěr, ер) в лівій частині; піктограма, яка символізує два ока в правій верхній частині; та ієрогліф 心 — «серце» (xīn, синь) у правій нижній частині.

У значенні китайського ієрогліфа 聪 (cōng) — глибокий зміст. Людина повинна спочатку послухати, потім уважно подивитися, а потім ще своїм серцем і розумом гарненько обдумати питання, в якому вона хоче розібратися.

Цей ієрогліф міститься в деяких часто вживаних китайських словах: 聪明 (cōng míng, цун мін) і 聪慧 (cōng huì, цун хуей), які означають «розумний», «кмітливий», «тямущий», «обдарований»; слово 失聪 (shī cōng, ши цун) — означає глухоту.

Ідіома 耳聪目明 (ěr cōng mù míng, ер цун му мін) означає, що у людини ясна голова. Дослівно — «чуйний слух і гострий зір». Цей вираз означає, що людина повинна і слухати і дивитися уважно, щоб розібратися в чомусь.

Ідіома 冰雪 聪明 (bīng xuě cōng míng, бін сюе цун мін) перекладається як «проникливий», «дуже розумний». Цим виразом описують людину з великим розумом, таким гострим і проникаючим як холод снігу і льоду.

聪明 听话 (cōng míng ting huà, цун мін тин хуа) — цей вираз використовують як похвалу розумній і слухняній дитині. Дослівно: «З розумом слухати слова».

聪明 正直 (cōng míng zhèng zhí, цун мін чжен чжи) — вираз, яким описують людину не тільки мудру, але і справедливу. 正直 означає «прямодушний, справедливий».

Читайте також:

Comments   

загрузка...