• У Китаї жінку примусили зробити аборт

  • Середа, 9 жовтня 2013 року
Китаянка Лю Синьвэнь вытирает мокрые от слёз глаза, сообщая Sky News о принудительном аборте, который её заставили сделать 4 октября. Фото: Скриншот/Sky

Китаянка Лю Сіньвень витирає мокрі від сліз очі, повідомляючи Sky News про примусовий аборт, який її змусили зробити 4 жовтня. Фото: Скріншот/Sky

Вагітну китаянку Лю Сіньвень витягли з дому і силою відправили до лікарні на примусовий аборт, тому що вона «порушила» політику комуністичної партії Китаю «одна сім'я ― одна дитина».

33-річна Лю мала народити через три місяці, як сказала вона в ексклюзивному інтерв'ю Sky News. Але 4 жовтня члени Комісії планування сім'ї в провінції Шаньдун увірвалися в будинок її чоловіка Чжоу Гоцяна і забрали її.

Подружжя розповіло, як чиновники о 4 ранку вибили вхідні двері і витягли Лю з ліжка. Чжоу зазначив, що його тримали, поки дружину спускали вниз сходами.

Потім її доставили в Народну лікарню району Фанцзи в місті Вейфані, де ввели препарат, що перервав вагітність. Її хлопчик помер, і наступного дня їй зробили аборт.

«У них немає нічого людського. Вони нелюди, ― сказала Лю про чиновників, які насильно змусили зробити їй аборт. ― У них мабуть теж є діти і батьки. Але у них немає совісті. Ось такий зараз Китай».

Sky News оприлюднила фотографію Лю, яка лежить у лікарні. Поруч з нею стояло відро з її мертвою дитиною.

«Я не стала дивитися на неї, оскільки це ще більше посилило б мою душевну біль. Моя дитино, мені так шкода. Ми не змогли запобігти цього. Спочивай з миром на небесах. Ми будемо молитися за тебе. Сподіваємося, що твоє наступне життя буде краще», ― сказала вона.

Описуючи дитину, Чжоу сказав: «У нього вже було все сформовано: ніс, вуха, рот. Ця дитинка жила би, якби не примусовий аборт. Це все через їхню жорстокість. Подивіться, вже чітко видно його ручку».

«Коли це сталося, я вийшов на вулицю, оскільки не хотів, щоб моя дружина побачила, як я плачу. Я ридав деякий час, потім взяв себе в руки, тому що мені необхідно було повернутися, щоб втішити її. Вона була дуже засмучена. Вона плакала день і ніч», ― додав він.

Подружжя вже має 10-річного сина, але Лю сказала, що хоче народити ще одну дитину і готова заради цього заплатити штраф, передбачений державою.

Торік у сервісі мікроблогів Weibo та інших соціальних мережах широко ходило фото іншої китаянки, яку змусили перервати вагітність.

Це викликало у китайських користувачів Інтернету сильне обурення, і вони засуджували спірну політику однієї дитини, яка діє в країні з 1979 року.

«Я постійно відчувала, як моя дівчинка ворушилася в утробі, але потім вона завмерла», ― сказала Фен Цзяньмей в червні 2012 року.

Джек Філліпс, Велика Епоха

Читайте також:

Що змушені робити китайські жінки, щоб уникнути примусового аборту 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...