ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У великого китайського міста — борги на мільярди

Велика Епоха
На снимке, сделанном 27 августа 2013 года, показан мужчина, который везёт тележку с кирпичом поблизости роскошного отеля, который строится в городе Ухань провинции Хубэй в центральной части Китая. Город известен большим количеством строек по всей его территории, а теперь ещё и высоким уровнем долга. Фото: STR/AFP/Getty Images
На снимке, сделанном 27 августа 2013 года, показан мужчина, который везёт тележку с кирпичом поблизости роскошного отеля, который строится в городе Ухань провинции Хубэй в центральной части Китая. Город известен большим количеством строек по всей его территории, а теперь ещё и высоким уровнем долга. Фото: STR/AFP/Getty Images

На знімку, зробленому 27 серпня 2013 року, показана людина, яка тягне візок із цеглою поблизу розкішного готелю, що будується в місті Ухань провінції Хубей в центральній частині Китаю. Місто було знане великою кількістю будівництв на всій його території, а тепер воно відоме і високим рівнем боргу. Фото: STR/AFP/Getty Images

Промислове місто Ухань, центр провінції Хубей в центральній частині Китаю, відоме великою кількістю будівництв, стикнулось з фінансовими труднощами.

15 вересня кілька жителів житлового комплексу «Золоте місто Ванке» в районі Байша Чжоу міста Ухань поскаржились на те, що поблизу них ніяк не можуть добудувати дороги. Про це вони написали через соціальну мережу Weibo репортеру «Китайського бізнес-журналу» (КБІ).

Жителі заявили, що ряд доріг, в тому числі траси 4 та 5 згідно з планом будівництва повинні були ввести в експлуатацію до 2009 року. Але пройшло 4 роки, і ніяких зрушень не було видно. В місцевій адміністрації району Хуншань міста Ухань говорять, що через труднощі у фінансуванні зазначених доріг в плані будівництва на 2013 рік немає.

Проте з такими фінансовими труднощами стикається не тільки проект спорудження дороги в Байша Чжоу. Репортер КБІ дізнався, що у відомому масштабами будівництва місті число будівельних майданчиків продовжує рости, а разом з ними збільшується і місцевий державний борг.

За останніми статистичними даними, опублікованими Комісією міського та сільського будівництва Ухань, кількість будівельних майданчиків у місті досягла 11 012 в 2013 році. Враховуючи те, що площа міста становить 8,49 тисяч квадратних кілометрів, на кожен квадратний кілометр припадає 1,29 будівельних об’єктів.

Кореспондент КБІ також оприлюднив дані Розслідування та звіту про величину боргу місцевої адміністрації міста Ухань провінції Хубей — дані були отримані в управлінні комісара від Міністерства фінансів в провінції Хубей. Станом на 30 червня 2012 року борг міста Ухань становив 203,7 мільярдів юанів або 33,28 мільярдів доларів.

Крім того, у звіті говориться, що в 2013 році Ухань має ще погасити заборгованість в 31,059 мільярди юанів, або 5,07 мільярди доларів, і що в 2014 році ця сума збільшиться до 31,176 мільярдів юанів або 5,09 мільярдів доларів.

Політичний та економічний спостерігач в провінції Хубей сказав КБІ, що внаслідок зростання сукупного боргу місцева адміністрація змушена буде збільшити продаж земельних ділянок для залучення приватних інвестицій, щоб таким чином погасити заборгованість і підтримати великомасштабне міське будівництво.

А от скільки в Китаї є таких міст із боргами — невідомо.

Читайте також:

Економічні проблеми у Китаї посилилися — почалися банкрутства