• Екологія Китаю: червона ріка та ріка «соєвий соус»

  • П'ятниця, 4 жовтня 2013 року

У Китаї забруднення було виявлено у всіх водоймах, а також біля витоків річок Янцзи, Чжуцзян, Хуанхе, Хуайхе, Хайхе, Ляохе і Сунхуацзян.

Третина видів риби, які були раніше поширені в Хуанхе, зараз вимерли.

Половина жителів Китаю змушена пити воду, забруднену відходами життєдіяльності людини і промисловими хімікатами.

Наукові звіти показують, що в районах, де вода сильно забруднена, рівень захворюваності на рак печінки і поява дітей з вродженими дефектами вище в чотири-вісім разів, ніж в інших регіонах. Показники смертності від раку шлунка та печінки в Китаї є найвищими на планеті.

У цій фотогалереї показані приклади забруднення води в Китаї, зафіксовані у першій половині 2013 року.

забрудення води китай річки

7 січня 2013 каналізаційні води ринули до річки Чжочжан міста Хуаннюті провінції Шаньсі. Фото: Sohu.com/Screenshot/Epoch Times

забрудення води китай річки

13 січня 2013 р. була помічена біла піна на річці Тунхуей, яка протікає в районі ділового центру в Пекіні: екологічне дослідження показало, що води в низов'ях річок у Пекіні не відповідають стандартам якості. Зразки, взяті з 37 відгалужень річок 5 основних водних шляхів у Пекіні містять отруйні речовини.

забрудення води китай річки

Забруднення річки Ічан в провінції Хубей, 16 лютого 2013 року. Жителі сіл Тайпин, Шиянь і Пяньянь округу Цзюньгу в Ічан провінції Хубей скидали відходи в річки і канали. Місцеві жителі до цих пір перуть одяг у річці. З приходом літніх паводків сміття з річки буде вимиватися до річки Янцзи.

забрудення води китай річки

Західне озеро міста Ханчжоу провінції Чжензян перетворюється на вигрібну яму: користувачі мережі повідомили, що у водойму опустили шланг, з якого лилася каналізаційна вода. У січні журналісти провели своє розслідування і виявили, що смердючий смітник з осадом від стічних вод, навколо якого утворюється чорний бруд, перетворює кедрову гай на брудне болото.

забрудення води китай річки

Стічні води зливають у море біля «Вічнозеленого парку» в місті Хайкоу острівної провінції Хайнань. Знімок був зроблений 14 березня 2013 і викладений в інтернет- блозі. Неподалік від знаменитого парку стічні води зливаються прямо в море.

забрудення води китай річки

Річка, яка схожа на соєвий соус. Фото зроблене 8 квітня 2013 року. Річку Ляньцзян в місті Чжумадянь провінції Хенань місцеві жителі називають річкою-соєвим соусом. Вниз за її течією знаходиться найбільше в Азії штучне озеро площею 388 квадратних кілометрів. Через велику кількість стічних вод, які зливають у річку, вона стала брудною і від неї йде неприємний запах. Колір річки став нагадувати колір соєвого соусу. У деяких районах біля неї можна побачити червоних слимаків.

забрудення води китай річки

Стічні води від електростанції в Шіцзуйшань стікають в Хуанхе, фото 15 квітня 2013 року. Стічні води від електростанції в Хуейнун округу Шіцзуйшань в північно-західному Нінся-Хуейському автономному районі потекли до Хуанхе. У той же день органи охорони навколишнього середовища заявили, що аварія не мала великого впливу на якість води в річці.

забрудення води китай річки

Річка Фенчань в Тяньцзіні, фото 22 квітня 2013 року. В новинах про охорону навколишнього середовища в Китаї повідомляють, що в районі Бейчень міста Тяньцзінь знаходиться багато невеликих хімічних підприємств. Хоча деякі припинили зливати відходи у воду, багато ділянок річки залишаються забрудненими і дуже смердять. На фото видно потік чорної води в річці.

забрудення води китай річки

Струмок у окрузі Шіцяотоу міста Веньлін провінції Чжецзян забруднений, фото зроблено в квітні 2013 року. На поверхні струмка плавають плями нафти, від води йде неприємний запах. Місцеві жителі були обурені становищем струмка.

забрудення води китай річки

Річка Лунхуа міста Шеньчжень південної провінції Гуандун забруднена. Фото, зроблене 27 квітня 2013 р., зображує вид на річку Лунхуа, від якої йде сморід. Дивлячись з мосту вниз, можна побачити темно-зеленого кольору воду, вкриту шаром плаваючого сміття.

забрудення води китай річки

Забруднення декількох озер в Гуйян загрожує річці Наньмін. 27 квітня 2013 року «Голос Китаю» повідомив, що забруднення озер і річок в Гуйян, столиці провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю, ставить під загрозу якість води в річці Наньмін.

забрудення води китай річки

Дизельне паливо виливається в річку Юйдай в Ханьчжун. 2 травня 2013 р. в Нінцян перекинувся паливний танкер: близько 2 тонн дизельного пального вилилося до річки Юйдай в Ханьчжун провінції Шеньсі в центральній частині Китаю. Людям радять не пити воду.

забрудення води китай річки

Загадкова червона річка в Сіньсяні, Хенань. Фото зроблене 3 травня 2013 р. Близько 2 кілометрів річки Менцзян у Сіньсяні в центральній частині Китаю з нез'ясовних причин стали червоними. Місцеві жителі називають її «Кривавою рікою». Рівень забруднення в річки виявився в межах норми, а проведені тести показали присутність забруднень лише від побутових стічних вод. Чому вода стала червоною, визначити не вдалося.

забрудення води китай річки

Мертва риба і плаваюче сміття в річці Наньша. Нові пекінські новини повідомили 8 травня 2013 року, що громадяни стали скаржитися на тисячі мертвих риб, що розкладаються у річці Наньша в парку Цуйху Хайдянь Пекіна. У воді можна побачити плаваюче сміття, а також річкові рослини, що згнили і забарвлюються червоним кольором. По обидві сторони річки Наньша розташовується багато ресторанів, які зливають каналізаційну воду прямо до ріки. Наньша з'єднана з водосховищем Шанчжуан. Фото: Weibo.com

Христина Форд, Велика Епоха

Читайте також:

Нелегальна утилізація хімічних відходів поширилася в Китаї

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...