• В Китаї пересадили орган людині з іншою групою крові

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 20 жовтня 2013 року

Одним з головних факторів під час підбору органів для трансплантації зазвичай вважалась сумісність групи крові донора та реципієнта. Однак це медичне правило нещодавно спростували.

В одній з клінік в місті Сян’ян в центральному Китаї провели трансплантацію печінки від донора, група крові якого не збігалась із групою хворого. Причому операція пройшла успішно, повідомляє провладне ЗМІ Сіньхуа.

Лікарі протягом певного часу не могли підібрати орган потрібної групи крові для свого хворого, який страждав від раку печінки. Коли більше не можна було чекати, зі згоди пацієнта та рідних трансплантологи наважились на пересадку органу від донора з іншою групою крові. Повідомляється, що лікарі проаналізували досвід подібних операцій в країні та за кордоном і дійшли висновку, що є можливість провести пересадку печінки успішно.

Щорічно в Китаї проводиться близько 10 тисяч операцій з трансплантації органів — за цим показником країна посідає друге місце у світі. Водночас керівництво країни звинувачується в тому, що з його неофіційної згоди органи для пересадки виймаються у живих в’язнів совісті, здебільшого в ув’язнених послідовників Фалуньгун, які внаслідок таких операцій гинуть.

Після публікації в 2009 році звіту «Криваві жнива: вбивство послідовників Фалуньгун за їхні органи», який підготували адвокат-правозахисник Девід Мейтас та колишній Держсекретар Канади з питань Азійсько-Тихоокеанського регіону Девід Кілгур, потік людей для трансплантації в Китай значно скоротився.

А в 2010 році до Кримінального Кодексу Іспанії внесли зміни, відповідно до яких отримання та продаж органів протиправного походження карається покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 12 років, як повідомляла «Велика Епоха». Така поправка була внесена за ініціативи Міністерства охорони здоров’я Іспанії та Національної трансплантаційної організації. Зупинити поїздки до Китаю для отримання органів закликають також канадські та ізраїльські лікарі, передає NTD.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...