• Гігантський кальмар-мутант на узбережжі Каліфорнії - фотомонтаж

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 січня 2014 року
«Друге морське чудовисько Фукусіма виявлено на березі Санта-Моніка» ― так називається стаття видання The Lightly Braised Turnip («Злегка Тушкована Ріпа»), в якій зображений гігантський кальмар, нібито викинутий на узбережжя Каліфорнії. В дійсності цього кальмара не існує.

У статті стверджується, що кальмар-мутант довжиною 160 футів (близько 49 м) від голови до щупалців мешкав у водах японської префектури «Фукусіма».

«Вчені вважають, що після аварії, яка сталася на АЕС „Фукусіма“ в 2011 році, від генетичної мутації постраждала невідома кількість морських істот. Радіація викликала у них неконтрольоване зростання, або так званий „радіоактивний гігантизм„», ― пишеться в «новині».

У статті також наводяться слова професора біології Мартіна Л. Грімма, експерта, який вивчає радіоактивний гігантизм в коледжі Санта-Марино. Вчений нібито заявив, що ці істоти дають їм можливість вивчити радіоактивний гігантизм.

Далі пишеться, що менеджер парків Санта Моніки Цинтія Бірд (Cynthia Beard) заявила, що кальмара перемістять до лабораторії інституту Скріппса, і вчені в ході дослідження розріжуть величезну істоту на шматки.

Науково-дослідний інститут океанографії Скріппса є реальним, але Бірд і випадок із гігантським кальмаром ― ні.

Статті-розіграші The Lightly Braised Turnip, які він іноді видає за новини, стають все більш популярними, і вони все частіше обманюють деяких людей, які приймають такі «новини» за реальні історії та поширюють їх в соціальних мережах.

«Злегка Тушкована Ріпа» є сатиричним веб-сайтом, подібний американському агентству The Onion («Цибулина)»), але в описі сайту про це немає ніяких застережень.

І, все ж, якщо не звертати увагу на назву, на іронічність The Lightly Braised Turnip вказують деякі його статті, опубліковані на порталі останнім часом.

До них відносяться «Ексклюзивне інтерв'ю з Санта Клаусом про різноманітність Дідів Морозів» («Exclusive Interview with Santa Claus On Diverse Santas») і «Пора визнати це: Жінки старше 30 років ― потворні» («It Is Time To Admit It: Women Over 30 Years Of Age Are Ugly»).

Що стосується гігантського кальмара, то це ― фотомонтаж. Насправді, 30-футовий кальмар (9 м) був виявлений на березі пляжу Ла Арена в Кантабрії (Іспанії) в жовтні 2013 року.

А найбільший представник кальмарів, про який відомо людству, досягає довжини близько 40 футів (12 м).
Підписатися:

Коментарі