• В Нью-Йорку хочуть ввести заборону на паління електронних сигарет

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 грудня 2013 року

Міська рада Нью-Йорка 19 грудня проголосувала за пропозицію, яка надійшла від місцевого мера Майкла Блумберга, накласти сувору заборону на паління електронних сигарет в громадських місцях міста.

Ініціатива 108-го мера Нью-Йорка стала одним із багатьох заходів уряду США з боротьби із тютюнопалінням.

Недоброзичливці Блумберга висміяли його за спробу нав'язати найбільшому місту Америки статус «держави-няньки». Раніше мер видав заборону на паління звичайних цигарок, транс-жири і спробував обмежити продаж солодких напоїв. Безрадісно зустріли подібні ініціативи і деякі працівники сфери охорони здоров'я, повідомляє Reuters

За нове «табу» щодо електронних сигарет у міській раді проголосували 43 депутати при 8 «проти». Якщо мер підпише законопроект, а як очікується, він це зробить, то через 120 днів куріння електронних сигарет буде заборонено в державних і громадських місцях, таких як пляжі, парки, ресторани, магазини, театри, тощо.

Критики проекту закону стверджують, що така заборона принесе більше шкоди, ніж користі. Однак спікер міської ради Крістін Куїнн, який підтримав ініціативу Блумберга, заявив учора на прес-конференції, що публічне використання електронних сигарет загрожує підірвати дотримання законів по боротьбі з курінням, оскільки зовні вони дуже схожі на традиційні сигарети і можуть спровокувати куріння звичайних сигарет у громадських місцях.

Річард Кармона, відомий колишній військовий хірург США, член правління NJOY ― одного з найбільших виробників електронних сигарет в Америці, днями направив листа до Ради Нью-Йорку, закликаючи депутатів відхилити запропонований законопроект.

«Я дуже стурбований тим, що благими намірами „з наукової точки зору“ підтримуються зусилля по включенню електронних сигарет у список заборони на куріння в Нью-Йорку. Це може стати гігантським кроком назад у зусиллях перемогти над курінням тютюну», ― написав Кармона.

Зазначимо, всього кілька тижнів тому Нью-Йорк став першим великим містом, в якому встановили заборону на продаж тютюну особам, які не досягли віку 21 років.

E-сигарети ― це тонкі, багаторазові металеві трубки, що імітують процес тютюнопаління. Вони містять рідину з нікотином, часто з домішками різних екзотичних смаків, зокрема жувальної гумки або бекону. Коли «курець» робить затяжку, нікотин нагрівається під дією атомайзера і випускається дим. На відміну від сигаретного диму, він не містить смол, які, як відомо, викликають рак та інші захворювання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...