ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європарламент засудив практику насильницького вилучення органів у Китаї

Велика Епоха
В четвер 12 грудня Європарламент прийняв резолюцію проти насильницького вилучення органів у в’язнів сумління в Китаї.

Кадр із відео NTD
Кадр із відео NTD
«Це дуже запізніла реакція, нам слід було зробити це раніше. Але, думаю, ми багато чому навчилися в процесі її прийняття. Зараз нам стало ще ясніше, що саме відбувається в Китаї, і у нас набагато більше рішучості й далі підтримувати наших китайських друзів і виражати нашу солідарність з ними», — говорить Тунне Келам, член Європарламенту.

Перші докази насильницького вилучення органів у живих людей-в’язнів сумління в Китаї були оприлюднені в 2006 році. Це були результати дослідження, проведеного Девідом Кілгуром, колишнім держсекретарем Канади з Азіатсько-Тихоокеанського регіону, та Девідом Мейтасом, адвокатом-правозахисником.

Вони виявили, що після початку в 1999 році репресій по відношенню до Фалуньгун кількість операцій з пересадки органів різко підскочила. Дослідники дійшли висновку, що велику кількість затриманих у тюрмах послідовників Фалуньгун проти їхньої волі використовували та й далі використовують як живий банк органів. Органи для трансплантації виймались у них, коли вони були живі. В результаті таких операцій люди гинули.

«Очевидно, що тисячі людей страчують просто заради отримання їхніх свіжих органів. Це нелюдяно, це можна розцінювати як частину геноциду, і це необхідно розслідувати на міжнародному рівні», — говорить європарламентар Тунне Келам.

В резолюції Європарламенту мовиться: «Закликаємо негайно звільнити всіх в'язнів совісті в Китаї, включаючи послідовників Фалуньгун».

Європейські парламентарі закликають притягти до відповідальності в КНР всіх людей, які були причетні до незаконного вилучення органів, а серед них, на думку правозахисників, виявляться вищі чиновники правлячої в Китаї компартії, передає NTD.