• 10 активістів у Києві арештували після штурму Майдану

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 11 грудня 2013 року

Українські ЗМІ повідомляють, що в ніч на середу після штурму силовиками Майдану міліція затримала, щонайменше, 10 осіб. Їх утримують у Шевченківському РВВС Києва, згідно з повідомленням прес-служби партії «УДАР».

Згідно з повідомленням «Сегодня», о другій годині ночі силовики взяли Майдан в кільце, посіявши паніку серед активістів.

Під час штурму Майдану постраждав народний депутат партії «Свобода» Андрій Іллєнко. Як повідомив його помічник, якому також дісталося, співробітники «Беркута» били Іллєнка, незважаючи на попередження про депутатську недоторканність.

До 6 години ранку основні сили «Беркута» і протестувальників перемістилися з Інститутської під Будинок профспілок, який розташований прямо біля Майдану. Силовики намагалися відтіснити людей.

Біля Будинку профспілок також перебували лідери опозиції — Арсеній Яценюк та Віталій Кличко.

Станом на 7.30 внутрішні війська і «Беркут» продовжували оточення Будинку профспілок. Біля Будинку профспілок залишилися заблокованими кілька сотень мітингувальників, які тримали оборону.

У цей час на Майдані зібралися кілька десятків тисяч осіб. Люди постійно прибувають, пише «Сегодня».

На 8.37 співробітники «Беркута» і внутрішні війська зняли оточення Майдану Незалежності в центрі Києва з боку вулиці Інститутської.

Міністерство закордонних справ сусідньої Польщі тим часом засудило використання сили проти мітингувальників на Майдані. Співробітники польського МЗС вважають силовий розгін активістів найгіршим можливим сценарієм.

Водночас екстрене засідання через події на Євромайдані збирається скликати і парламент Канади. На засіданні будуть вирішувати, чи варто ввести санкції проти української влади.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...