• Ленін у Києві покинув п'єдестал

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 9 грудня 2013 року

Вчора, 8 листопада, активісти повалили та добили кувалдами пам'ятник Леніну, який простояв на Бессарабській площі 60 років.

Скинути з п'єдесталу комуністичного вождя намагалися ще тиждень тому, але тоді опозиційні лідери заявили, що це провокація, і закликали не піддаватися на неї. Загін «Беркуту» тоді теж підоспів і завадив активістам здійснити задумане, пише «Сегодня».

Вчора ж «Беркут» стояв живим ланцюгом між таборами «за» і «проти» ЄС. Лідерів опозиції також не було на місці в той момент. На голову Леніна накинули петлю зі сталевого троса. Натовп кричав: «Слава нації! Смерть ворогам!» і «Кому належить Україна? Українцям!».

Через кілька хвилин пам'ятник під радісні вигуки присутніх впав, після чого його добили кувалдами під спів гімну України.

У столичному УВС повідомили, що на місці зруйнованого пам'ятника працює слідча група і розпочато кримінальне провадження за статтею 294, ч.1 «Масові заворушення», згідно з якою можна потрапити до в'язниці на строк від 5 до 8 років.

Через годину після події Віталій Кличко заявив, що рішення руйнувати пам'ятник не приймалося. Олег Тягнибок назвав цю акцію «безглуздим самогубством».

Тим часом, відповідальність за цей акт уже взяли на себе однопартійці Тягнибока. Народний депутат Ігор Мірошниченко заявив: «Я і мої побратими депутати від „Свободи“ у повному складі повалили Леніна».

Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...