• Японська кухня оголошена культурною спадщиною ЮНЕСКО

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 грудня 2013 року
Національну кухню Японії — «вашоку» (або «гармонія в їжі») — було додано до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Japan Times.

Пропозиція японського уряду була офіційно затверджена в середу, 4 грудня 2013 року, на засіданні Міжурядового комітету ЮНЕСКО, який зараз проходить в Баку.

Агентство у справах культури відзначило, що члени ЮНЕСКО оцінили духовні традиції Японії, пов'язані з вашоку.

Сьогодні прем'єр-міністр Сіндзо Абе відзначив, що Японія пишається такою честю, і що визнання ЮНЕСКО допоможе місцевій кухні розвиватися і дозволить ще більшій кількості людей за кордоном оцінити переваги вашоку. Абе також висловив сподівання, що молоде покоління країни висхідного Сонця стане більш шанобливо ставитися до національних гастрономічних традицій.

Вашоку — традиційна японська кухня, яка ґрунтується на географії та історії, і має в асортименті страв різні види морепродуктів і сільськогосподарської продукції.

Раніше ЮНЕСКО внесло до свого списку нематеріальної культурної спадщини традиційну французьку, мексиканську, середземноморську кухню, а також турецьку церемоніальну страву «кешкек», відзначає видання.

Детальніше про японську кухню читайте в нашій статті: Традиційна японська їжа — їжа довгожителів.
Підписатися:

Коментарі