• Московських безхатченків піймають?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 листопада 2013 року
Московська влада хоче вирішити питання безпритульних громадян на вулицях міста. Тим, хто захоче повернутись до нормального життя, допомагатимуть в цьому, а інших зареєструють як «бродяг» і триматимуть в установах закритого типу.

В департаменті соціального захисту Москви підготували кілька відповідних законопроектів. За ними ті безпритульні, які звернуться до державних центрів ресоціалізації, отримають реєстрацію строком на 1 рік, медичну допомогу, пенсію, пропозиції по працевлаштуванню і право голосувати — все, як і звичайні громадяни. Крім того, для них планують побудувати житло, повідомляє «Коммерсантъ».

Ті ж, хто цілеспрямовано займається бродяжництвом та не збирається відмовлятись від свого способу життя, поліція буде доставляти до прийомників-розподілювачів, встановлювати їхню особу та проводити медичний огляд. Загалом бродягами за законом будуть зватись ті, хто проживає в нежилому приміщенні, не має роботи і з’являється у громадських місцях у стані, який «ображає людську гідність і суперечить вимогам особистої гігієни».

Таких будуть реєструвати примусово і відправляти їх за останнім місцем реєстрації, якщо особу безпритульного було встановлено. Молодих безхатченків планують відправляти до армії. Інших — утримуватимуть у спеціальних установах закритого типу спочатку до 60 днів, а в разі повторного затримання — до 1 року.

Проте такі установи для утримання безпритульних ще потрібно побудувати. Вони будуть нагадувати лікувально-трудові профілакторії, які існували за радянських часів для алкоголіків, пояснює Андрій Бесштанько, заступник керівника департаменту соціального захисту Москви.

На будівництво таких об’єктів підуть немалі кошти — близько 1 млн рублів на одного мешканця. На реалізацію всього законопроекту, за підрахунками чиновників, піде 3,5 млрд рублів.

Втім, у правозахисників описані законодавчі ініціативи викликають настороженість.

«Ідея утримання безпритульних у спеціальних центрах нагадує бажання направляти всіх, хто так чи інакше заважає життю суспільства, в резервації, — говорить член президентської ради з прав людини Олена Тополева-Солдунова. За її словами, потрібно утримати баланс між примусовими та добровільними мірами щодо безпритульних, і заохочувати їх самих повернутись до нормального життя, підтримуючи громадські організації, які працюють з такими людьми.
Підписатися:

Коментарі