• Apple посперечається за бренд «Яблуко» з російською партією

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 21 листопада 2013 року
Корпорація Apple подала заявки до Роспатенту, щоб зареєструвати товарні знаки «Яблуко» і «Еппл». Однак у кількох категоріях товарів і послуг такий бренд раніше зареєструвала російська партія «Яблуко». Її глава не хоче ділитися назвою з Apple.

Як повідомляють «Известия», в Apple хочуть зареєструвати слово «Яблуко» в таких класах Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП):

9-й (комп'ютери, периферійні пристрої тощо);
16-й (навчальні матеріали, папір, наочні посібники тощо);
35-й (реклама, маркетинг тощо);
37-й (ремонт та обслуговування комп'ютерів тощо);
41-й (освіта, розваги).

При цьому партія «Яблуко» вже зареєстрована в таких класах МКТП, як 16, 41 і 35.

Видання повідомляє, що зареєструвати подібні знаки в Росії можуть лише за згодою вже наявних правовласників, і в Роспатент потрібно буде надати лист-згоду. Для отримання такого листа, Apple повинна вести переговори з російською партією.

Однак Сергій Мітрохін, лідер партії «Яблуко», говорить, що якщо політичний бренд буде збігатися з комерційним, то це їх, ймовірно, не влаштує, і обіцяє розібратися. Мітрохін не виключає і судових позовів. «Російським словом „Яблуко“ ми не готові поступитися, а англійським — будь ласка», — сказав він, як пишуть «Известия».

Водночас, Apple може використати статтю 1486 Цивільного кодексу Росії. Згідно з ним, якщо компанія доведе, що партія «Яблуко» три роки не використовувала товарний знак для товарів і послуг, де вона його зареєструвала, тоді для цих товарів або послуг реєстрація буде припинена достроково.

До речі, нещодавно стало відомо, як виглядатиме майбутній офіс Apple в США.
Підписатися:

Коментарі