• Російська залізниця планує відмовитись від плацкартних вагонів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 17 листопада 2013 року

ВАТ «РЖД» (Російські залізниці) у найближчі роки планує повністю відмовитися від плацкартних вагонів, заявив глава відомства Володимир Якунін сьогодні на Європейському залізничному конгресі.

«Вважаю, що плацкартний вагон повинен поступитися місцем більш комфортним видам перевезення людей. Такий анахронізм зберігся тільки в країнах СНД», ― сказав він.

Процес переходу на нові вагони, за словами Якуніна, займе більше двох років, але навряд чи «розтягнеться на десятиліття»: все залежатиме від зниження витрат і швидкості закупівель нових комфортабельних вагонів.

Раніше, 1 листопада 2013 року, Москва запустила двоповерховий потяг №104/103 рейсом Москва ― Адлер в рамках відкриття олімпійського графіка руху поїздів. При цьому вартість проїзду в купе комфортабельного швидкісного поїзда встановлена за спеціальним тарифом: нижче на 30% ніж в одноповерхових поїздах даного маршруту. У той же час перебування в дорозі коротше на 52 хвилини.

Договір на постачання перших 50-ти двоповерхових купейних вагонів (три потяги) був підписаний ВАТ «ФПК» і Тверським вагонобудівним заводом ще три роки тому, повідомляє прес-центр «РЖД».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...