• Індійський політик хоче побудувати найбільшу у світі статую

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 13 листопада 2013 року

На тлі жорсткого політичного протистояння в Індії задумали втілити в життя сміливий проект — побудувати статую впливового індійського політика свого часу Сардара Пателя, яка буде найвищою у світі.

Увічнити «залізну людину Індії», як називають Пателя, вирішили за ініціативою індійського опозиційного політика-націоналіста Нарендри Моді, головного претендента на крісло прем’єр-міністра в ході виборів наступного року та міністра штату Гуджарат, в якому хочуть звести статую. На побудову статуї Нарендра Моді готовий виділити 200 мільйонів фунтів.

За проектом індійська Статуя єдності буде сягати заввишки 182 метри. Вона буде побудована із залізобетону і покрита бронзою. В голові статуї буде міститись оглядова кімната, до якої відвідувачів будуть піднімати ліфти. У підніжжі статуї вирішили організувати 3-поверховий центр відпочинку для туристів із музеєм та акваріумом.

Планується, що зведення статуї завершать за 4 роки.

Сардар Патель, якому хочуть поставити статую, був відомим політиком часів Магатми Ганді, який доклав чимало зусиль, щоб об’єднати 550 князівств в один Індійський союз. У свій час Патель був лідером партії Національний конгрес. Ця партія в наші дні є головним конкурентом партії Нарендри Моді — таким чином, сучасний політик хоче спорудити пам'ятник видатному лідерові партії-конкурента.

«У індуїстських націоналістів немає власних символів у боротьбі за свободу, тому вони намагаються пристосувати до себе інші, — говорить Адітья Мукерджи, професор Центру історичних досліджень Університету Джавахарлала Неру в Делі. — Більше того, Моді намагається перетягнути на себе мантію «залізної людини», сподіваючись заручитись підтримкою тієї частини виборців, які вважають, що авторитарний лідер вирішить проблеми країни», — повідомляє The Guardian.

В правлячій партії Національний конгрес ідею увічнити їхнього славетного лідера, висловлену опозиційним політиком, не підтримали. Крім того, жоден із діючих міністрів не погодився приїхати на закладення першого каменя статуї Пателя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...