• В Україні нагородять Праведників народів світу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 7 листопада 2013 року
Ізраїльське Посольство в Україні сьогодні проведе урочисту церемонію нагородження Праведників народів світу, повідомляє прес-служба КМДА.

Нагороди на церемонії отримають ті громадяни України, яким нещодавно присвоїли це звання. На сьогоднішній день такими визнані 2402 українця. Україна посідає 2-е місце в світі за кількістю єврейських святинь і 4-е ― за кількістю Праведників, після Польщі, Франції та Нідерландів.

Раніше, 12 липня 2013 року, диплом і медаль меморіального інституту «Яд Вашем» отримав в Одесі Василь Омелянович Волошин. У роки війни він разом зі своїм батьком і матір'ю врятував 13 євреїв, які втекли з табору смерті в Богданівці, повідомляється на офіційному сайті Посольства Ізраїлю в Києві.

Зазначимо, Праведники ― це люди, які на думку громадської Комісії, ризикуючи своїм життям і життям близьких, намагалися врятувати євреїв від нацистських переслідувань під час Другої світової війни.

Нагадаємо, критерії присвоєння звання «Праведник народів світу» були визначені в 1963 році. У тому ж році почала діяти і громадська Комісія, яка присвоює це звання. Посольство Держави Ізраїль в Україні вже більше 20 років проводить щорічні урочисті заходи з нагородження дипломами та медалями Праведників народів світу.
Підписатися:

Коментарі