• Українські області реорганізують?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 листопада 2013 року

Обриси українських областей можуть змінитись — їх можуть об’єднати в кілька регіонів, а також повністю змінити систему управління. Експерти кажуть, що подібні зміни необхідні для того, щоб скоротити кількість «проміжних ланок» в управлінні між центром і селом — в Україні працює забагато чиновників.

Раніше йшли розмови про те, що згідно з президентською концепцією територіальної реформи області мають бути ліквідовані, натомість Україну поділять на 8 регіонів — саме так трактували президентську концепцію територіальної реформи, повідомляє «Сегодня». Проте пізніше в Адміністрації Президента заявили, що ліквідувати систему областей не збираються.

В Партії регіонів пояснюють, що адміністративна реформа дійсно на часі. Втілюватись вона буде із прийняттям нової редакції Конституції, що розробляється Конституційною Асамблеєю, головує в якій Леонід Кравчук.

В концепції, яку цього року представила Асамблея, говориться, що основною територіальною одиницею буде територіальна община — їй дадуть владу для посилення місцевого самоуправління. Щодо ліквідації та реорганізації областей, в представленій концепції ці питання прописані досить розмито.

Чимало експертів погоджується з тим, що реформувати адміністративний устрій потрібно.

«У нас же області по-військовому поділені, в СРСР їх ділили політично, а не економічно, — говорить Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру. — Ось в результаті десь перевантажили, десь — недовантажили. Основною територіальною одиницею повинні бути райони».

Експерт також переконаний, що області фактично не потрібні, й вплив обласних адміністрацій потрібно звести до мінімуму.

«В Україні немає необхідності в такій кількості областей, у нас занадто багато ланок між районом і центром. За логікою, можна поділити Україну на три-чотири краї: Донбас, Придністров'я, Західна Україна і так далі, назви тут не головне. Тоді проміжна ланка різко скоротиться, роль районів виросте і місцеве населення побачить, нарешті, куди йдуть гроші. В цілому, це конфедеративний принцип».

Проте втілити це в життя може буде важко, припускає Олександр Охріменко, адже такі зміни приведуть до скорочення великої кількості чиновників.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...