• 3D-принтер надрукував перший пістолет з металу

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 13 листопада 2013 року
Техаська компанія Solid Concepts випустила перший пістолет з металу, надрукований на 3D-принтері. Щоб створити повністю функціональну вогнепальну зброю — автоматичний пістолет моделі 1911 — використовувалася «технологія лазерного спікання», повідомляють «Вести».

Раніше вже друкували зброю на 3D-принтері, проте попередні моделі були зроблені з пластику.

Надрукованій на 3D-принтері моделі дали кодову назву М1911. Цей автоматичний пістолет, який створив Джон Мозес Браунінг ще в 1911 році, широко використовували до 1985 року Збройні сили США. Тепер він є популярною моделлю у любителів спортивної стрільби та режисерів голлівудських фільмів.

Представники компанії розповіли, що більше 30 елементів пістолета виготовили методом лазерного спікання, завдяки якому порошкові метали розплавлює лазерний промінь і стикує пошарово за комп'ютерною моделлю. Після того, як плавиться металева пудра, пристрій зверху накладає наступний шар, повторюючи процес доти, поки програма не перенаправляє сопло. У самому кінці пристрій видаляє надлишки порошку. Конструкція охолоджується і стає твердою.

Тривимірний друк дозволяє досягти меншої пористості деталей, порівняно із звичайним литтям. З цієї причини «надруковані» конструкції більш міцні й довговічні, за умови, якщо у виробництві не допустили помилок.

Виробники відзначили, що таку технологію навряд чи зможуть роздобути контрабандисти і злочинці, оскільки між настільними машинами адитивного виготовлення та промисловими принтерами є істотна різниця. Останні вимагають високого професіоналізму та фінансів, які доступні лише великим компаніям.
Підписатися:

Коментарі