• Життя мертвої матері підтримували заради її немовля

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 24 листопада 2013 року

Угорські лікарі зробили, здавалося б, неможливе: вони 3 місяці підтримували життя в жінці, чий мозок помер. Вони робили це для того, щоб в її утробі змогла розвинутись до потрібної стадії її ненароджена дитина.

Унікальну операцію провели лікарі Дебреценського наукового університету, передає NTD.

Жінка, якій був 31 рік, пережила інсульт на 15 тижні вагітності, внаслідок чого її мозок помер. Лікарі підключили пацієнтку до системи життєзабезпечення, за допомогою якої її організм продовжував жити ще протягом 3 місяців. В ньому відбувались майже ті самі процеси, що й в організмі живої людини, і її органи й надалі працювали.

За цей час її дитина була виношена, і прийшов час пологів. Лікарі дістали немовля за допомогою кесаревого розтину. Вага новонародженої дитини становила лише 1,4 кілограми, проте вона народилась здоровою.

Крім того, те, що організм матері продовжував функціонувати, наштовхнуло лікарів на думку провести переговори з її родичами щодо донорства органів фактично померлої жінки тим людям, які їх потребували. Після того, як близькі жінки дали згоду на це, у неї вийняли 5 органів, які пересадили 4 іншим пацієнтам, і таким чином врятували їхні життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...